Re: [Klub] WarpStorm Szolnok

A holnap napra már 80%-ban minden kész van a tornyban
0745-től Warbossal ott leszünk, aki megérkezik nyomja a kapucsengőt és beengedjük (179 azt hiszem de ki van írva hogy T.I.T)
H a valami nem kerek akkor a telszámomon hívjatok és megoldom (+36308214225)
Hozzatok mindent (codex index szabályok) meg listát legalább egy példányban.
BIZEKET ha a kartok cserélni......ja és sok vidámságot......jó lesz
A proxykat meg majd megoldjuk (Én megoldom)
"This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight"
This is the point, yes?
"For Russ and the Allfather!"

Köszönet Csonti kollégának a napért. Jó kis tanulságokkal teli mérkőzések voltak, A szaktudás kevés volt most, de a legvégén egy egész konda röfögött az asztal alatt nekem. Legközelebb két andaxinnal készülök a millió egy újradobásra vagy én is hasonlót hozok - csak tudnám mit:). Ha visszaépül a vasút, akkor esélyesen sűrűbben rontjuk majd ott a levegőt.

Csatajelentések, vagy inkább élménybeszámoló.

Én egy elysiai Brigade Detachment-et hoztam, gondoltam a sok Command Point majd milyen tök jó lesz. Ezzel szemben az általános Stratagem-ek közül alig 6 volt, amit tudtam hasznosítani - és ezek egy részét el is felejtettem időben alkalmazni. Emiatt minden játék végén marad 6 vagy több CP, így ezt a felállást biztos nem hozom még egyszer. Első meccs Guilliman es Ultrái ellen volt, 4 objektívát kellett foglalni. Mivel Guilliman-nal volt már dolgom, így nem okozott meglepetést a minden rontott újradobása műsor. 3 Veteran osztag full plazmaával és rakétavetővel, 3 Command Squad full meltával és 3 Commander tartalékban kezdett, a troop-okat és a többi egységet nagyjából egyenletesen osztottam el a Dawn of War felállásban. Cyclopsaim, az önjáró bombáim bújtattam, nehogy idő előtt az enyészeté legyenek. Kezdés az ellenfelemé volt, emiatt a két repülőmből az egyik már nem is hagyhatta el a felállási zónáját, a másik minimális karcolásokat szenvedett. Volt még némi veszteség, de nem jelentős. Első körömben a jobb szárnyamon - amely elég távol volt az Ultrák nagy szappanbuborékjától - 3 osztag gyalogság szivárgott fedezékről fedezékre előre az asztal középvonalán levó objektíváért. Középen a Cyclopsok szintén fedezékbe szaladtak, ez mondjuk csak az egyiknek sikerült, a másik - bár az ellenfél jelentős része nem látott rá, de a nyílt színen maradt. Egy Tauros Venator szaladt előre a bal szélen, hogy oldalba kaphassa az Ultrák Land Raider-ét egy másik hátul középen tette ugyanezt. A maradék repülőm is előretört és felkoncolt egy fél Devastator osztagot. A repülők nagyjából ennyi szerephez is jutottak, mert a következő kört már ez sem élte túl. A Land Raider is - igaz sérülten - túlélte a lascannon-ok össztüzét, még némi veterán esett le (talán kettő) a többi lövésemből és ennyi.

Második körében az ellenfelem elintézte a Vulture Gunship-et (pápá 40 lövés) egy Tauros-t és valamelyes gyalogsági veszteségem is volt. A kint maradt Cyclops is túlélte 1 vagy 2 HP-n. Ekkor jöttem én, gondolva hogy na majd most. Cyclops be a Land Raider mellé, két csapásmérő osztag (egy osztag alatt egy commandert, egy veterán rajt és egy command squad-ot értek) érkezett be, egy a bal szélre a kimúlt Venator helyére, célpont a Raider, másik pedig középre, részben takarásban Guillimanos buboréktól. De nem eléggé. Ennek a csapásmérőnek a meltásaira rálőtt beérkezéskor és el is füstölt mind a négy. Mindenesetre a maradék elintézett egy veterán osztagot, a másik meg a Cyclops segítségével befejezte a Lnad Raider-t. A benne ülő Terminátorok és Trigorius és a nevesített Tank HQ (nem ugrik be a neve) sikeresen kiszálltak de azért egy vagy két terminátort sikerült leszedni a maradék lövésekkel.

Harmadik körben A termik elkapták az első csapásmérő egységet közelharcban, bár csak a meltásokat rohanták le és aprították fel, a többit is bevonták közelharcba. A maásodik csapásmérő egység veterán osztaga egy főre apadt és lassan megindult a kék szappanbuborék felém, mert fogyott az idő és objektívára
ment a játék. Harmadik körömben bejött az utolsó csapásmérő, az ellenfél felállási zónájába. A bejövetelt itt is megszívták a meltások egy élte túl. Ellenben az egység leaprította a devastator osztagot, amely a saját felállási zóna szélén levő objektívát fogta. A jobb szélső objektívát eddigre már három sértetlen troop osztag közelítette meg. A másik oldalon a terminátorok felől a veteránok kihátráltak és egy "Back into the Fight" parancsal azért még tudtak lőni a termikre de nem sok eredménnyel. A második Cyclops előrerohant az objektívát foglalni, mert ha megközelítik és szétlővik, könnyen robban (3+ -ra) és 6"-re D3 mortal-t okoz. Mivel látszott, hogy már csak egy kör van, inkább nem robbantottam fel az ellenfél arcába (talán messze is lettek volna). Egy eddig hátul ücsörgő osztagom is megindult efelé az objektíva felé, biztos ami biztos. A terminátorokkal nem kellett foglalkozni, mert annyira apálya szélén voltak, hogy két kör alatt sem értek volna oda sehova.

Negyedik körben az ellenfelem Guilliman-t tolta az említett objektívára és szét is kapta a Cyclops-t (vagy ő vagy más lövésből, már nem emlékszem) Mindenesetre
ő vidáman bevállalhatta a mortal-okat, volt elég sebpontja. Egy 5 fős Tactical osztag vette át a hátsó objektívánál a szerepet a megsemmisített Devastator osztagtól így egyelőre 2-2 objektíva volt mindenkinél, de a First Blood ott. A Termik Trigorius-al befejezték a veterán osztagot a bal szárnyamon parancsnokostul és kb ennyi volt a szerepük. Én az összes távban lévő troop osztaggal meg a középen életben maradt egy szem veterán plazmással elintéztem a tactical osztagot és betoltam a csapásmérő veteránokat foglalásba, legalább 2 főt. mivel csak egy Predator tartotta még ezt az objektívát ezért a több foglaló modell miatt az enyém lett. Guilliman-tól az egyetlen még életben levő Tauros Venator elvitatta az objektívát, majd mikor kiderült, hogy csak 7-et üt Guilliman, az előző körben megindult gyalogos ostag be is rohamozta sikeresen és 2 CP-ből megvolt a morál. A saját felállási zónámnál levő objektíva a kezdetektől az enyém volt és a jobb szárnyon levőn 3 troop osztag foglalta. Kb 7-800 pont maradt a seregemből, míg az ellenfélből leszedtem kb 300-at.

Második csata Dawn of War felállás Deathwatch ellen. Na erről nem akarok beszélni, Warboss kolléga (ha jól emlékszem a nevére) felmosta velem a hosszú folyosót oda vissza háromszor lólépésben. Csúnyán visszaütött a sereg nem ismerete. Volt neki egy rakat Primaris-a, 3 Venerable Dreadnought-ja, egy lebegő Land Raidere (nem tudom miaz új grav tank neve, de mocskos egy jószág), Watchmaster, Libra Apothecary meg Jump Pack-os captain talán. Egy Jump pack-os osztag tartalékban, minden más felpakolva egy fedezéket adó tereptárgyra, az aurabuff végett. Itt sem én kezdtem, így az egyik repülőm itt sem hagyta el a felállási zónát a másik meg rommá lett lőve. Egy gyalogos osztag egy főre apadt le meg a Heavy Bolteresek is elszálltak. Vidám kezdés. Én betoltam a repülőt hogy hátha rárobban de természetesen annyira kimozgott a második körben előle, hogy ez ne történhessen meg. Egy drenya lett megkarcolva és kb ennyi.

Második körben repcsi pottyan másik troop osztag is elfüstöl a bal szárnyon és némi veszteség a jobb szárnyamon is. Középen volt egy nagy kitakarós objektíva aminek a tetején volt még egy foglalási pont, ezt jobbról-balról 1-1 troop osztag kezdte becserkészni. Deep Strike.ból ismét két capásmérő egység jött, de most egy veterán osztag halt ki még beérkezéskor. Az az egység nem is igen csinált semmit, talán egy Primaris esett le max kettő. A másik oldalon 2 Drenya nem köszönte meg a beérkezők össztüzét de ezek sem adtak le még egy sorozatot.

Harmadik körben a tartalékban levő Jump Pack-esek a felállási zónámba érkeztek, kiiktatták a Tarantulám és egy troop osztagom, amit a középső objektívára küldtem. A másik egységet a Primarisok lőtték szét. Próbálta berohanni a hátsó obbjektíván hagyott troop-okat de szerencsémre nem dobta meg. A még érintetlen csapásmérő szét lett lőve és a már megtizedeltből is csak a commander maardt - na nem sokáig mert a köv körben ő is hősi halált halt.
Az utolsó csapásmérőt hátra kellett ledobnom, hogy mentsek valamit. Cyclopsaim egyikét betoltam a Nagy buborékhoz és robbantottam, de nem hozott sok eredményt, a másikat tartalékoltam, hogy majd ráfut a senki által nem fenyegetett bal oldali objektívára. Ezt a negyedik körben meg is tette, de mivel volt ötödik kör így el is füstölt hamar. Az utolosó csapásmérő kiiktatta a Jump Pack-os egységet de mást már nem igen tudott tenni.

Negyedik körben megindult a nagy bubi, tank fellebegett a középső tereptárgy tetejére és osztatta az áldást, troop és command squad elhulla, a veterán osztag megtizedelve. Szerencsére a Pack-os kapitánya nem dobta meg a rohamot. Itt már nem igen volt mit tenni, a túlélésért kellett küzdeni.

Ötödik körben gyakorlatilag csak a warlord-om maradt életben, akit a kalapácsos kapitány berohamozott, de a Refractor shield kitartott így 1 HP-n túlélte az utolsó modellem. Közelharcból kihátrált és ennyi is volt a játék.

Harmadik csata Spearhead Assault felállás, Csonti Wolfjai ellen. Itt bíztam a nagy távban, így mindent viszonylag hátra tettem. Csonti egy épületbe és annak környékére pakolt mindent a reroll buborék miatt. Chapter Master és egy hadnagy miatt nem sok lövés volt sikertelen. Természetesen nem én kezdtem. Egy repcsi rommá lőve de legalább élt, másik sértetlen. Egy gyalogsági osztag egy főre apadt de nem hagytam, hogy elfusson 2 CP-ért. Tarantulám is célpont lett, de ezt a kört még túlélte. Én a hátul felrakott troop-okat kezdtem lassan előre futtatni foyamatosan a játék során, ennek később lett jelentősége. Cyclop-ok is haladtak előre, bújva, a Venatorok meg fel-alá rohangáltak, lőtték a szállító járműveket (három Razorback) és egy Venerable Dreadnought-ot mérsékelt sikerrel. A repülők meglőtték a kint hagyott farkaslovasokat, mert nagyobb esélyt láttam abban, hogy a 3+/3++ -t elrontják, mint a fedezékben levők a 2+ -t. Egy vagy két kutyus fordult fel, más eredménye nem igen volt.

A repülők természetesen nem élték túl most sem a 2. kört. A farkasok maradva a buborékban, lőttek akit értek. Némi troop veszetség még és az egyik Venator is itt adta be a kulcsot ha jól emlékszem, vagy a következő körben. Én most egyszere behoztam minden csapásmérő egységet, de nem sok mindent értem el. 2 Razorback és a 3. 1HP-n túlélte, mint a Venerable Dreadnought is. A nehézfegyveresek közül esett le pár (főképp az őrmesterek), más eredmény nem igen volt. Ezek persze a következő körben a Razorback-ban pihentetett troop-ok meg a farkaslovasok martalékai lettek, na nem azonnal, mert a kinlódásuk elnyúlt még a köv körre is. A végére úgy nézett ki, hogy Csontié volt az 1 pontos és 1 két pontos objektíva, míg én vittem a 4 pontosat és három 2 pontosat, de az 5. körben ze felborult, mert a 4 pontosra küldött két érintetlen troop osztagom lövések és rohamok miatt elföstölt de rögtön. Nem volt más hátra mint igyekeztem átcsoportosítani két troop osztagot, hátha, de nagyon messze volt mindkét osztag. A 4 pontoson múlt minden. A rajta ülő troop osztagot igyekeztem ritkítani lövésekkel és sikerült is 2 vagy 3 főt levenni, de a közelebbi troop nem dobta meg CP reroll-ból sem a 9-10"-es rohamot, a másik meg még messzebb volt, hogy a farkaslovasokat kikerülje, 11-et kellett volna dobni rohamra. Dupla 6 lett majd közöltem, hogy 2CP-ért megvan a morál (max 5 eshetett volna le a 10 fős osztagból). Még egyszer bocsi érte :).

Hali!

Mivel szeptembertől az X-wing 1.0 tartozékai mennek a "kukába" és csak a hajó modellek képviselnek majd értéket a 2.0 érkezésével (konverziós kit-tel), így az alábbi modelleket (csak modell + átlátszó talp) keresem reális áron megvételre/cserére... Köszi! :)

Rebel:
A-wing
ARC-170
Auzituck Gunship
E-wing
K-wing
Phantom II
YT-2400

Scum:
Kimogila Fighter
M3-A Interceptor
Mist Hunter