Re: Inkvizitor.hu

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg van valami korlátozás a csatolmányok kapcsán ami letiltja a pdf doksik csatolását? Esetleg van valami általános korlátozás ami kiterjed egyéb fájlok felrakására is? Eddig ugyan csak pdf-et szerettem volna megosztani, de azt nem engedi a rendszer.

Roodie írta:
2018. aug. 27. 17:13
Hm, elvileg nincs, gyakorlatban meg...utánanézek. Méretkorlát van, nem lehet, hogy azt lépted túl?
Amennyiben a méretkorlát 60 Kb-nál kisebb, akkor valóban túlléptem volna. :)
De mindegy, megoldottam a dolgot azzal, hogy kreáltam google doksit azt megosztottam annak a linkjét. Így ugyan elég gyökérül néz ki a dolog, de legalább sikerült megosztani az információt amit szerettem volna.

koviubi írta:
2018. szept. 11. 23:40
Esetleg valami bot védelmet nem lehetne rakni regisztrációhoz, hogy az orosz botok ne spammolják teli a fórumokat?
Van... az egyik oka a PHPBB3-ra váltásnak pont a spamek kezelése volt. Igazából sikeres is a dolog, a korábbi fórumra NAPONTA 200-300 spam regisztráció jött, csak nem láttátok, mert ott kézzel kellett aktiválgatni a felhasználókat - aminek a hátránya bizony az volt, hogy sokszor napokat, heteket kellett várni egy-egy jóváhagyásra. Ráadásul itt már egy kattintással tudom törölni egy adott felhasználó összes üzenetét, ami megint csak hasznos dolog :-D

Itt meg most van google recaptcha, meg e-mail címes megerősítés is, aminek köszönhetően ez a MÁSODIK átjutott spammer az új fórum indulása óta. Ennél többet én nem tudok tenni sajnos.

Mondjuk az már szép munka, hogy a recaptchát is feltörték... Ha jól tudom, az az egérmozgást követi, ami meg egy botnál nincs.
Roodie írta:
2018. szept. 12. 9:23
koviubi írta:
2018. szept. 11. 23:40
Esetleg valami bot védelmet nem lehetne rakni regisztrációhoz, hogy az orosz botok ne spammolják teli a fórumokat?
Van... az egyik oka a PHPBB3-ra váltásnak pont a spamek kezelése volt. Igazából sikeres is a dolog, a korábbi fórumra NAPONTA 200-300 spam regisztráció jött, csak nem láttátok, mert ott kézzel kellett aktiválgatni a felhasználókat - aminek a hátránya bizony az volt, hogy sokszor napokat, heteket kellett várni egy-egy jóváhagyásra. Ráadásul itt már egy kattintással tudom törölni egy adott felhasználó összes üzenetét, ami megint csak hasznos dolog :-D

Itt meg most van google recaptcha, meg e-mail címes megerősítés is, aminek köszönhetően ez a MÁSODIK átjutott spammer az új fórum indulása óta. Ennél többet én nem tudok tenni sajnos.

Ez inkább valós ember volt, mármint aki regisztrált. Mostanában rászoktak, élő ember regisztrál, majd átadja az adatokat a bot hálózatnak. Nagyjából lehetetlen kivédeni - ez az orosz versenyző most kapott IP bant is persze.