Re: Airbrush

Sziasztok, karácsonyi ajándékon gondolkozom magamnak...gondoltam veszek egy új airbrush pisztolyt...

Egy Alder 320-am van és semmi bajom vele, csak régi, de kérdésem lenne, hogy az Alder szériából van, ami jobb a hobbihoz?

Sv
Üdvözlettel:

SVINDLER

You must gather your party before venturing forth.

Svindler írta:
2018. dec. 5. 16:19
Egy Alder 320-am van és semmi bajom vele, csak régi, de kérdésem lenne, hogy az Alder szériából van, ami jobb a hobbihoz?
Udv,

szvsz nincs.
Esetleg a 310/319, de csak a kisebb duzni meret az elonyuk, ami ugyan lehetoseget ad, hogy pontosabb legyel, de eltomodes miatt sokkal tobb anyazast fog szulni, emiatt nem feltetlen jobbak ehhez a hobbihoz. (ha higito alapu festekekkel festenel, akkor nincs ez a beszaradasi problema, igy jobbak lennenek).

Esetleg gondolkozz el egy HnS Evolution/Infinity-n.
Bar nekem HnS Evo van es imadom, de igazabol Bp-en egyik inkv forumtagnal kiprobaltam a 320-ast es azzal konyebb volt dolgozni, igy meg a 'draga' HnS Airbrushok sem feltetlen jobbak.

szerk: ha mindenkepp AB-hez tartozo dolgokkal akarod meglepni magad:
- vegyel egy olcso AB-t csak alapozohoz/lakkozashoz. Vagy valami noname-t Ebay-rol, vagy meg 1 320-ast es extra 0.5mm-es tut+duznit.
- vegyel 2 gyorscsatlakozot (Mo-n nem lattam hasznalni, pedig kb 1000Ft se az ara, de nem kell a csore csavargatni az AB-t, hanem katt es lenn-fenn van.
- ha nincs tartalyod a kompresszorhoz, akkor egeszitsd ki eggyel. Kompresszor motorja meghalalja, hogy idonkent pihenhez es hulhet.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Megmakkant a remek Adler airbrushom. Levegő, víz kijön belőle, lakk nem, hígítva se. A dűznit kipucoltam (ilyen félbevágott tüske szerű cuccal), ahol a tű van normál esetben, ott egy megfelelő átmérőjű fémrudat végigtoltam, gond nélkül átment, úgyhogy elfogytak az ötleteim, hol lehet még dzsuvás. Ötletek?

Zsolt írta:
2018. dec. 19. 15:14
Megmakkant a remek Adler airbrushom. Levegő, víz kijön belőle, lakk nem, hígítva se. A dűznit kipucoltam (ilyen félbevágott tüske szerű cuccal), ahol a tű van normál esetben, ott egy megfelelő átmérőjű fémrudat végigtoltam, gond nélkül átment, úgyhogy elfogytak az ötleteim, hol lehet még dzsuvás. Ötletek?
Mekkora dűzni? Eddig tudtál lakkozni? Ugyanilyen lakkal? Festéket ki tudsz vele fújni?
Üdvözlettel:

SVINDLER

Svindler írta:
2018. dec. 19. 15:36
Zsolt írta:
2018. dec. 19. 15:14
Mekkora dűzni? Eddig tudtál lakkozni? Ugyanilyen lakkal? Festéket ki tudsz vele fújni?
0.3-as, igen, igen, ráadásul hígítatlanul, nem próbáltam, de rémlik, hogy már egy ideje nem használtam, és pont ezért, szóval valószínűleg nem.

Sziasztok, most vettem meg éltetem első airbrush-t és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit ajánlotok tisztításra? Első körben citadel festékeket hasznlnék (később vallejo-t is), de nem találok egyik honlapon sem nagyobb kiszerelésben ezen márkák tisztítóit.

corvuscornu írta:
2019. márc. 17. 15:30
Sziasztok, most vettem meg éltetem első airbrush-t és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit ajánlotok tisztításra? Első körben citadel festékeket hasznlnék (később vallejo-t is), de nem találok egyik honlapon sem nagyobb kiszerelésben ezen márkák tisztítóit.
Vallejo Airbrush Cleanert ajanlom, tokeletesen kiszed minden lerakodott festeket akkor is, ha par hetig ugy felejted.

En legtobbszor ezt veszem helyi boltban: https://www.super-hobby.de/products/Air ... 5-ml..html
de igazabol nyugodtan erdemes a legnagyobb kiszerelest megvenni (200 v 250ml)

Minden akril festekhez jo (GW, Vallejo, P3, Scale75, stb).

Elvileg wargammernel talan vasarolhato. Ha nem, akkor netes rendeles mindig el.

szerk: megkerdezhetem, hogy milyen AB-t vettel? (AB modell es kompresszor is)
Festesek (kepek)

Seregek (lista)