Airbrush

Sziasztok!

Alapvetően kezdő festőnek számítok és most kezdek bele 40k-ba. Nagyon elgondolkodtam hogy vegyek egy airbrust. Tudom, tudom csak én tudom eldönteni, hogy mennyire éri meg nekem. Mit javasoltok? Éves szinten olyan 50 figurát festek ki. Egyre kevesebbet, mert ahogy fejlődöm egyre több időt töltök egy figurával. 80%-ban lakkozásra, alapozásra és zenital hightligholásra használnám. Nézegettem neten a képeket és megirigyeltem, hogy milyen szép highlitot lehet power armorra rittyenteni. Ellenben mondjuk layerekkel és glazingel nagyon hosszú akár órákig tartó folyamat. Egy egész seregnél meg nagyon sokáig tartana.

Másik meg, hogy kannás lakkokkal nagyon rossz a tapasztalatom, ezért egy ideje már áttértem ecsetelésre, de talán még ennél is jobb lenne ha fújhatnám.

Volt már valaki ilyen dilemmában? Szerintetek nem bánnám meg? Azért egy 60-70k mamit erre költenék nem olyan kevés. Főleg hogy nagyon hobbi festő vagyok.

Re: Airbrush

Köszi a választ. Én is teljesen így érzem, hogy nagyon két esélyes hogy mennyire van értelme nekem erre beruháznom vagy mennyire nem. Mivel részleteket nem festenék vele ezért általában cask ritkán venném elől alapozásra, lakkozásra, alap szín fújásra és szinte csak akkor is több figurát egyszerre.

Félek én is a tisztítástól meg a karbantartástól. Mennyire megbízható kényes ez az ad320-as? Eddig ugye kannás cuccokat vettem, valahogy úgy saccolom hogy 2-3 év alatt jönne be az ára amit megspórolok rajtuk. De ez is csak nagyon hasra ütve.

reszleteket igazan AB-val amugy sem lehet csinalni. Nagyolasra es par alap atmenetre tokeletes eszkoz, utana ugyanugy ecset.

a 320-ast epp azert ajanlottam, mert nem olyan veszes. VGC/GW festekeket is jol lehet belole fujni (.3-as duznimeret miatt, alatta mar lehet kinlodni higitassal/beszaradassal). Karbantartas is tulelheto (nem Harder'n'Steenbeck egyszerusegu, de nem veszes)

vs sima kanna: attol fugg, milyen es mennyi szint (csak alapozo fekete-feher, fo szinenkent, stb) hasznalsz inkabb 5+ ev.
HTCafe oldalan a GW-s 3700Ft/szin, legyen 4000. 1 ilyen kanna eleg kb 100-150 figurara, ha csoportosan vannak fujva, nincsenek jarmuvek, stb.
Azaz 4 szinnel (fekete, feher, lakk, 1 extra (pl piros)+evi 50 figuranal kb 8 ev.

Igazabol a megterules akkor a legjobb, ha:
1. minel tobb figurat festesz
2. lehetoleg sereget, azaz sok hasonlo figurat
3. nagy figuraknal (jarmuvek, szornyek, 1/6-os meretaranyu figurak (en ezeknel hasznalom leginkabb))
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Nem feltétlenül a pénz miatt csinálnám, de persze előny lenne ha egy idő után megtérül. Ezt néztem ki alapból, kérdés hogy mennyire éri meg. https://www.modellfutar.hu/Harder-Steen ... estekszoro

Gyakorlatilag kiolvastam az internetet. Videókat, tippeket véleményeket, de nem tudtam átbillenni egyik oldalra sem. Ha őszinte akarok lenni akkor leginkább a karbantartás ami visszatart. Félek hogy túl sok macera lenne. A sok tisztítás, beszáradás, miért akad el a festék stb stb.

A kannákkal kapcsolatban, lehet szerencsétlen vagyok de több rossz tapasztalatom volt. Valamelyik hiába volt tele, nem tudtam rendesen használni mert minden esetben szétbarmolta a lakk a figurát, vagy egyszerűen nem jött ki belőle minden festék.

40k sereg miatt lesz majd jármű is, de jellemzően nem olyan sok.

Minden esetre köszönöm a tippeket, meg hogy elmondod a véleményed.

Bene írta:
2018. jún. 1. 16:33
Nem feltétlenül a pénz miatt csinálnám, de persze előny lenne ha egy idő után megtérül. Ezt néztem ki alapból, kérdés hogy mennyire éri meg. https://www.modellfutar.hu/Harder-Steen ... estekszoro
Egyreszt passz, Evolution-t es Infinity-t ismerem a szeriabol.
Masreszt HnS, igy rossz nem lehet, osszehasonlitva arban az altalam ismertekkel az arat megeri.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Ha csak a karbantartás tart vissza, az nem akkora gond. Majd belejössz, az Adler meg elég olcsó pisztoly ahhoz, hogy nem akkora probléma, ha elrontod. Ha van ennyi elkölteni való pénzed, simán vedd meg. Pl járművet sokkal könnyebb AB-vel festeni, mint ecsettel (ecsettel nettó szopás, AB-val meg elég könnyű).
Rendelj be kínából AB tisztító tűt, meg pár mini kefét és jó lesz.

Szerintem mindenképpen érdemes beruházni AirBrush-ra, még ha viszonylag kevés figurát is festesz évente.
- Az alapozás nagyságrendekkel finomabban elvégezhető vele mint kannás spray-vel, töredék festék mennyiségből, több finom rétegben, bármilyen alapszínnel nem csak fekete vagy fehér.
- Biztosan nem folyik meg és használhatsz speckó alapozó festékeket is amik jobban tapadnak illetve finom vagy kicsit durvább hintőporszerű felületet adnak.
- Alapszínek felhordására és highlightolásra (zenithal vagy focused) jobb mint a sima ecset.
- Lakkozásra akár közbenső rétegre akár véglegesre - csak így tudok lakkozni, nem merek próbálkozni sem a spray kannás verzókkal.
- Jármű festésre
- Tereptárgyak festésére

Első körben nem kéne sok pénzt kiadni egy Harder&Steenbeck vagy Iwata pisztolyra. Inkább vegyél egy nagyon olcsót kínából.
Mondjuk ezt - https://www.aliexpress.com/item/0-2mm-0 ... 4c4d78gXTk
25 USD az úgy 6500 HUF és kapsz érte 3 féle tűméretet (0.2, 0.3, 0.5) meg egyéb csecsebecséket.
Ilyenem van nekem is és nagyon szépen dolgozik.
Bármibe fogadok hogy évek múlva leszel csak olyan profi szinten hogy egy 10x ennyibe kerülő pisztolyba gondolkodj.
Inkább a rendes tartályos kompresszorra költs itthon - akár Papp Lacinál - mert 30 ezer FT esetén már fontos lehet a garancia vagy szervízháttér

Karbantartás meg minden pisztolynál van és kell. Soha nem lesz olyan egyszerű mint kilögybölni az ecsetet egy pohár vízben.
Úgyhogy ez ne tartson vissza.
Have fun
Somi

Bene írta:
2018. jún. 1. 16:33
Ezt néztem ki alapból, kérdés hogy mennyire éri meg. https://www.modellfutar.hu/Harder-Steen ... estekszoro
Még valami, ezt a HnS Ultrát nem javaslom,
- nincs benne tűhatárolás (amivel lehet limitálni mennyire tudod hátrahúzni a ravaszt)
- 0.2 és 0.4 düzni , sajna pont a figurákhoz legtöbbet használt 0.3 düzni nincs hozzá
- elég drága 31 ezerért, ennyiért 5-8 komplett pisztolyt veszel kínából 3 féle düznivel, gyorscsatlakozóval. és így nem is kell mosogani őket szinek között :)

SomiZ írta:
2018. jún. 7. 14:08
Inkább vegyél egy nagyon olcsót kínából.
Mondjuk ezt - https://www.aliexpress.com/item/0-2mm-0 ... 4c4d78gXTk
25 USD az úgy 6500 HUF és kapsz érte 3 féle tűméretet (0.2, 0.3, 0.5) meg egyéb csecsebecséket.
Ilyenem van nekem is és nagyon szépen dolgozik.
ilyet pont nem ajanlok fo eszkoznek. Addig tetszik a hasznalata, amig ki nem probalsz egy rendeset. (En is igy jartam. olcso kinaival indultam, oktatason sajat helyett kertem egy rendeset, hogy kiprobaljam, oktatas vegen meg is vettem annyival jobb volt)
Viszont szuper masodlagos AB-nek, alapozohoz, lakkozashoz vagy mas munkahoz, amihez nem akarod a fo-t koptatni.
- nincs benne tűhatárolás (amivel lehet limitálni mennyire tudod hátrahúzni a ravaszt)
- 0.2 és 0.4 düzni , sajna pont a figurákhoz legtöbbet használt 0.3 düzni nincs hozzá
- gyakorlas kerdese, teny, hogy kenyelmesebb azzal, de nem eletfontossagu dolog. Mondjuk keves festesnel pont a gyakorlas hianyzik, de ez van.
- igazabol nem szamit. Egy olcso kinai .2-es pontatlanabb tud lenni, mint egy rendes .4-es.
- Amugy ar(10-15k tipustol fuggoen, .3-as meret miatt a 10k-s mar emlitett tipus szuper) + hatarolas + masnal kiprobalva egesz jo miatt ajanlom a Pap Laci fele AD-ket maig, fuggetlenul attol, hogy HnS Evo-t hasznalok.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)