Re: Airbrush

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Szerintem egy AD320-al próbálkozom meg az elején. Magával a festéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem amin el kezdtem agyalni.

Szépen lefújom AB-val az alapszínt, ráfújok egy közép és egy highlight színt. Ha ez után valami hibát csinálok, nagyon nehéz jól korrigálni, mivel az átmenetek amit AB-vel csinál az ember nehezen reprodukálhatók ecsettel. Ilyenkor mit lehet csinálni? Ráfújni egy lakk réteget ami megvédi az alatta lévő színeket ha mondjuk javítanom kell rajta valamit? Mivel szoktátok ilyenkor lesúrolni a színt?

Bene írta:
2018. jún. 11. 21:26
Köszönöm mindenkinek a tippeket. Szerintem egy AD320-al próbálkozom meg az elején. Magával a festéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem amin el kezdtem agyalni.

Szépen lefújom AB-val az alapszínt, ráfújok egy közép és egy highlight színt. Ha ez után valami hibát csinálok, nagyon nehéz jól korrigálni, mivel az átmenetek amit AB-vel csinál az ember nehezen reprodukálhatók ecsettel. Ilyenkor mit lehet csinálni? Ráfújni egy lakk réteget ami megvédi az alatta lévő színeket ha mondjuk javítanom kell rajta valamit? Mivel szoktátok ilyenkor lesúrolni a színt?
Lefújod megint alapszínnel, és kezded elölről :)

... pedig direkt vartam, hatha jon meg par valasz.

a lehetosegek szerintem:
1. amit Zsolt irt
2. ne csinalj hibat :)
3. ecsettel kijavitani a hibat. Nem egyszeru, de nem is annyira nehez, ha megfeleloen hig festekkel dolgozol
4. lakkozod (ez reszben, de nem orokke ved a 'javitotol'), mellefestest meg Vallejo Airbrush Cleanerrel leszeded. Ez egy eleg jo, de nem tul eros akril oldo. Igy a lakkreteg feletti festeket leszedheted es bar a lakkot kicsit megmarja (nem lathato), de az alatta levo resz megmarad. Ha ovatos vagy, akkor ezt 2-4x el lehet jatszani, addigra tul sokat leszed a lakkbol is es esely lesz ra, hogy leszed az AB reszbol.
5. AB utani munkara vizfestek /pigment vizben oldva/szaraz pigment kombinacioval dolgozok.
6. AB resz utan lakk, majd csak olajfestekkel dolgozol. Az olajfestek higitoja nem oldja az akrilt, igy hiba eseten az AB resz megmarad. Lakk csak a biztos-ami-biztos miatt kell.

En a 3-5-est hasznatam tobbszor (leginkabb a 3-ast). 6-os a sajat higito + olajjal valo keves gyakorlat miatt nem. 2-eshez meg tul sok odafigyeles kellene.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Most kezdek csak AB-t használni de flow improvert eddig is használtam amikor töltögettem a GW festékeket cseppentős flakonba. Alapvetően a festéket sokkal folyósabbá teszi. Ahogy utánanéztem sokan csak ezt használják AB-hez, mert míg a Thinner csak higítja a festéket ,addig a Flow improverben van drying retarder, tehát a száradást lassítja. Ellentétben a Thinnerrel. Így kevésbé szárad bele a pisztolyba vagy a tűre a festék.

Meroving írta:
2018. jún. 15. 23:06
Sziasztok!
Használ valaki AB-hoz flow improvert? Van annak valami érzékelhető pozitív hatása?
Van. Thinnerrel beszárad, és nem tudsz dolgozni, flow improverrel nem szárad be, és tudsz dolgozni :)