Re: Airbrush

Azzal mit lehet kezdeni, ha a festék darabos? VMC-t (meg VGC-t meg VAC-t) akarok fújni 0.2-es dűznivel. A módszer az, hogy nyomok flow improvert (2-3-4 csepp), thinnert (1-2 csepp), festéket (2-4 csepp), ebben a sorrendben a pisztolyba, tollról leszedett gumicsővel befogom az elejét, és a visszanyomott levegővel keverem valameddig. Ez időnként működik, néha viszont darabos marad a festék, porlasztás közben is köpköd, meg nagyobb cafatok jönnek ki belőle, ami már látszik a festésen is.

Ötlet, hogy mi okozza, és mit lehet vele kezdeni?

- VGC-t 0.2-es duznivel fujni fajdalmas, ha lehet keruld

a lehetosegeid:
- nem hibasan/kapkodva a kupakban kevered a festeket, hanem kulon palettan, majd ecsettel viszed at a tartalyba. Elvileg ez lenne a helyes hasznalat, de gyakorlatilag mindenki (en is) tul lusta, hogy igy csinalja. Helyette marad a kupakban keveres es a szivas

- jo esellyel a tubusban/a tetejenel megszaradt festek ami miatt szivsz. Szurd ki. Erre legegyszerubb modszer: suruszovesu nylon harisnya kifeszitve a tartalyra es ami onnan az AB-be jut jo esellyel nem lesz darabos.

+1: sima visszafolyatasos modszer nem keveri meg elegge a festeket, en ecsettel rendesen elkeverem a tartyalyban a festek-higito kevereket.

Ha fujas kozben kopkod, akkor:
- koszos az AB, rendesen tisztitsd meg
- festek higsaga / nyomas nincs osszhangban.
-- vagy tul hig es nagy a nyomas (szvsz nalad nem ez van)
-- vagy nem eleg hig / keves a nyomas, ami miatt nincs rendesen porlasztva a festek. (en inkabb erre gyanakszom, bar 4Flow+2Thinner+4Festek egesz atlagosnak tunik)
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. júl. 25. 20:23
- VGC-t 0.2-es duznivel fujni fajdalmas, ha lehet keruld

a lehetosegeid:
- nem hibasan/kapkodva a kupakban kevered a festeket, hanem kulon palettan, majd ecsettel viszed at a tartalyba. Elvileg ez lenne a helyes hasznalat, de gyakorlatilag mindenki (en is) tul lusta, hogy igy csinalja. Helyette marad a kupakban keveres es a szivas

- jo esellyel a tubusban/a tetejenel megszaradt festek ami miatt szivsz. Szurd ki. Erre legegyszerubb modszer: suruszovesu nylon harisnya kifeszitve a tartalyra es ami onnan az AB-be jut jo esellyel nem lesz darabos.

+1: sima visszafolyatasos modszer nem keveri meg elegge a festeket, en ecsettel rendesen elkeverem a tartyalyban a festek-higito kevereket.

Ha fujas kozben kopkod, akkor:
- koszos az AB, rendesen tisztitsd meg
- festek higsaga / nyomas nincs osszhangban.
-- vagy tul hig es nagy a nyomas (szvsz nalad nem ez van)
-- vagy nem eleg hig / keves a nyomas, ami miatt nincs rendesen porlasztva a festek. (en inkabb erre gyanakszom, bar 4Flow+2Thinner+4Festek egesz atlagosnak tunik)
Köszi! Próbáltam a harisnyát, nem igen hajlandó átmenni rajta a festék...

Próbáltam blisteren keverni, a festék kb. 80%-a tapad fel rá, és kuka, aztán vettem random hobbi boltban kis műanyag tálkát, de még ott is elég nagy a veszteség. Persze nem az a szempont, hogy festéket spóroljak, de baromi sok festéket dobok ki ezekkel. Bár az ecsettel átkotrás hatékonyabbnak tűnik, mint várni, hogy átfollyon.

Amúgy ma próbáltam azt, hogy kis üvegtálkában keverem össze, és ecset műanyag végével addig kutyulom, amíg szét nem esik rendesen a trutyi, de úgyis köpködött. Aztán öntöttem a festéktubusba némi flow improvert meg thinnert, hátha segít hosszú távon.

Van egy tippem, hogy hiányoznak az alapok AB-hez, van ezekhez valami hasznos oktató videó? Egyelőre teljesen autodidakta módon próbálok kihozni belőle valamit.

Amúgy 0.2-es meg 0.4-es dűznim van (meg az adleren 0.3-as), a 0.4 túl nagynak tűnik bármihez, ami nem alapozás. Ami most taknyosodott az épp egy VMC volt.

Zsolt írta:
2018. júl. 25. 20:36
Van egy tippem, hogy hiányoznak az alapok AB-hez, van ezekhez valami hasznos oktató videó?
Mehh, hatareset:
YT-on:
- [HISPANIA WARGAMES 2015] Masterclass Método Giraldez (Infinity)
- Micro Airbrushing (ez inkabb halado tema, de mutatja, hogy .3-essel is mit lehet csinalni (2-10 koponya egy kb. 5Ft-os erme nagysagu reszen))
valahonnan letoltve (mega vagy torrent, nem tudom mar):
- AK Interactive: Airbrush Essential Training (valamelyik orosz oldalrol szedtem ugy emlekszem)
- Expert Model Craft: Airbrush Painting Techniques (bar azt hiszem ezt megvettem DVD-n es onnan van)

Ezen kivul baromi sok olyan video van, ahol bar az eredmeny nagyon jo, de a hasznaloja nem egeszen tudja pontosan mit es hogyan csinal (pl PaintingBuddha videok)

konyv meg:
- Andrea Press - Painting Pin-ups in minis (egesz jo)
- Scale75 - Steampunk in miniature (szinten egesz jo)
- Angel Giraldez 1-2 (... nem igazan tanit, pont a lenyeget nem irja le, cserebe ld fenti YT video tole)
- Arsies Toolbox (scanneles alatt, nem a legjobb konyv, de az AB resz bevezetonek turheto)

Ami legjobb lenne: 1 hetvegi oktatas AB temaban, nem feltetlen figurafestotol, hanem egy profi test/kep festotol. (ha van ilyen egyaltalan Mo-n).
Az biztos, hogy en nem vallalok be ilyen, mivel baromi keves vagyok hozza.
Zsolt írta:
Amúgy 0.2-es meg 0.4-es dűznim van (meg az adleren 0.3-as), a 0.4 túl nagynak tűnik bármihez, ami nem alapozás. Ami most taknyosodott az épp egy VMC volt.
0.4-essel is lehet vekony reszletet fujni, de eselyesen tobb gyakorlat kell hozza, mint ami van.
0.2-es-t pont emiatt a folyamatos eltomodes es szivas miatt nem ajanlom soha azoknak, akik Vallejo/P3/GW/stb festekket hasznalnak.
Nem veletlen, hogy amikor AB-t ajanlok a Pap Lacitol akkor az AD340/310 helyett (.2-es duzni) a 320/319-et (.3-as duzni) ajanlom (es meg 5k-val olcsobb is mindketto).

szerk:
- AB Essentials (ha meg elnek a linkek): http://farposst.ru/1409863833-Airbrush_ ... ctive.html
- Painting tech (ha meg elnek a linkek, valaki mas csinalta, nem tolem van): http://farposst.ru/1211816235-Expert_Mo ... iques.html
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. júl. 25. 21:35
Zsolt írta:
Van egy tippem, hogy hiányoznak az alapok AB-hez, van ezekhez valami hasznos oktató videó?
Mehh, hatareset:
YT-on:
- [HISPANIA WARGAMES 2015] Masterclass Método Giraldez (Infinity)
- Micro Airbrushing (ez inkabb halado tema, de mutatja, hogy .3-essel is mit lehet csinalni (2-10 koponya egy kb. 5Ft-os erme nagysagu reszen))
valahonnan letoltve (mega vagy torrent, nem tudom mar):
- AK Interactive: Airbrush Essential Training (valamelyik orosz oldalrol szedtem ugy emlekszem)
- Expert Model Craft: Airbrush Painting Techniques (bar azt hiszem ezt megvettem DVD-n es onnan van)

Ezen kivul baromi sok olyan video van, ahol bar az eredmeny nagyon jo, de a hasznaloja nem egeszen tudja pontosan mit es hogyan csinal (pl PaintingBuddha videok)

konyv meg:
- Andrea Press - Painting Pin-ups in minis (egesz jo)
- Scale75 - Steampunk in miniature (szinten egesz jo)
- Angel Giraldez 1-2 (... nem igazan tanit, pont a lenyeget nem irja le, cserebe ld fenti YT video tole)
- Arsies Toolbox (scanneles alatt, nem a legjobb konyv, de az AB resz bevezetonek turheto)

Ami legjobb lenne: 1 hetvegi oktatas AB temaban, nem feltetlen figurafestotol, hanem egy profi test/kep festotol. (ha van ilyen egyaltalan Mo-n).
Az biztos, hogy en nem vallalok be ilyen, mivel baromi keves vagyok hozza.
Zsolt írta:
0.4-essel is lehet vekony reszletet fujni, de eselyesen tobb gyakorlat kell hozza, mint ami van.
0.2-es-t pont emiatt a folyamatos eltomodes es szivas miatt nem ajanlom soha azoknak, akik Vallejo/P3/GW/stb festekket hasznalnak.
Nem veletlen, hogy amikor AB-t ajanlok a Pap Lacitol akkor az AD340/310 helyett (.2-es duzni) a 320/319-et (.3-as duzni) ajanlom (es meg 5k-val olcsobb is mindketto).

szerk:
- AB Essentials (ha meg elnek a linkek): http://farposst.ru/1409863833-Airbrush_ ... ctive.html
- Painting tech (ha meg elnek a linkek, valaki mas csinalta, nem tolem van): http://farposst.ru/1211816235-Expert_Mo ... iques.html
Köszi! H&S-ből csak 0.2-es meg 0.4-es dűzni van. Mivel járok jobban, ha megtanulok 0.4-est kezelni, és nem szívok a hígítással, vagy ha szívok a hígítással, és használom a 0.2-t?

Csak én parázok random orosz oldalakról letölteni dolgokat?

Zsolt írta:
2018. júl. 25. 21:52
Köszi! H&S-ből csak 0.2-es meg 0.4-es dűzni van. Mivel járok jobban, ha megtanulok 0.4-est kezelni, és nem szívok a hígítással, vagy ha szívok a hígítással, és használom a 0.2-t?
Csak én parázok random orosz oldalakról letölteni dolgokat?
En maradtam a .4-es evo-nal inkabb. Kevesebb macera, mint .2-essel szivni, igy .2-es duzni+zu ment a fiokba.

.2-es duzni + tu meg marad amikor probalok (baromi ritkan) reszleteket fujni baromi hig festekkel 10psi koruli nyomason.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Üdv kedves lakótársak!

Az lenne a kérdésem, hogy kinek van gyakorlati tapasztalata ezzel a festékszóró kompival?
PABK 60 A1, ez egy parkside termék, így néz ki.
A válaszokat előre is köszönöm.
Csatolmányok
komp.jpg

part írta:
2018. szept. 13. 17:43
Üdv kedves lakótársak!

Az lenne a kérdésem, hogy kinek van gyakorlati tapasztalata ezzel a festékszóró kompival?
PABK 60 A1, ez egy parkside termék, így néz ki.
A válaszokat előre is köszönöm.
nem sajat tapasztalat, de: inkabb ne.

Ami a gond vele reviewek alapjan:
- nem stabil a levego fujasa (erosen pulzal)
- nincs nedvessegcsapda (mondjuk ez relativ olcson potolhato)
- rossz a nyomasszabalyzoja (potolhato hogy maximumra van allitva es kulon szabalyzo veve hozza)

+ nem tudom, hogy a kepen levo AB is hozza jonne-e, de az sem tul hasznalhato.

Persze az egesz fugg az aratol. Bar problemas, de mondjuk 10k koruli osszegert meg hasznalhato is lehet. 20-30k eseten biztos nem vennem meg.

Igazabol az osszes ilyen szettre igaz, hogy olcsonak tunik, de minoseguk miatt az ar/ertek aranyuk elegge alacsony, emiatt kerulendoek.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)