Re: Kezdő lépések

Lone Lemming írta:
2018. szept. 19. 18:51

Hát én azt hittem, hogy 1x1 centibe freskókat festesz, azért kell az irreálisan drága ecset (aminek kb. 100 forint az előállítási költsége) , de ezek csak figurák.
Erre jó a 400 forintos munkácsy ecset (amit szerintem már nem gyártanak) is, csak jó legyen a hegye.
De mindegy én nem szólok bele ezt a nagyok jobban tudják.

Volt minden ecsetem. Munkácsy, DA Vinci, W&N, Rosmary & Co, Citadell, Bőszecset. Igen van különbség. (Persze nem mindig a legdrágább a legjobb valakinek) Lehet jól festeni egy 400 ft-os ecsettel? Lehet. Mennyibe kerül a legjobb? 2-4e ft? Miért ne tehetné meg az ember hogy azt használja, ha bőven jó lesz akár évekig? Ez ilyen sznobizmus, hogy minek a drága ecset? Gondolom csak használt ruhákba jársz mert az is melegít :P (mindenféle sértegetés nélkül) Valaki pl lehet a totál olcsó szintetikus ecseteket szereti.

Bene írta:
2018. szept. 19. 23:26
Lone Lemming írta:
2018. szept. 19. 18:51

Hát én azt hittem, hogy 1x1 centibe freskókat festesz, azért kell az irreálisan drága ecset (aminek kb. 100 forint az előállítási költsége) , de ezek csak figurák.
Erre jó a 400 forintos munkácsy ecset (amit szerintem már nem gyártanak) is, csak jó legyen a hegye.

Volt minden ecsetem. Munkácsy, DA Vinci, W&N, Rosmary & Co, Citadell, Bőszecset. Igen van különbség. (Persze nem mindig a legdrágább a legjobb valakinek) Lehet jól festeni egy 400 ft-os ecsettel? Lehet. Mennyibe kerül a legjobb? 2-4e ft? Miért ne tehetné meg az ember hogy azt használja, ha bőven jó lesz akár évekig? Ez ilyen sznobizmus, hogy minek a drága ecset? Gondolom csak használt ruhákba jársz mert az is melegít :P (mindenféle sértegetés nélkül) Valaki pl lehet a totál olcsó szintetikus ecseteket szereti.
Inkább hitvita... Valószínűleg megfelelő a 400 Ft-os Munkácsy is, főleg annak, aki eleve tehetséges, valamint évek óta benne van a kezében a boogie. Én sajna a tehetségtelenebbek közé tartozom. Ki szeretném próbálni ezeket a neves ecseteket, hogy látok-e különbséget. Magam is próbáltam már Citadel-t, amiről az a véleményem, hogy drága és ahhoz képest vagy már eleve vacak a hegye, vagy nagyon hamar használhatatlanná válik (persze ebben az utóbbiban simán benne van, hogy én nem bánok megfelelően vele). Van mindenféle filléres ecsetem, van olcsó Munkácsym, kevésbé olcsó szintetikus Vallejo-m, meg van Rayherem. Eddig a Munkácsy tetszett a leginkább, a Rayhert még nem próbáltam. Viszont már most látom, hogy a Munkácsy hamar tönkremegy, de még inkább ezt cserélem gyakrabban, mint egy WnN-t ugyanolyan, vagy egy kicsit kevesebb gyakorisággal, főleg ha a velük végzett munka között nem látok/érzek különbséget. Egyébként egy ismerősöm szerint nincs gond a Munkácsyval, abban is találni olyat mint a WnN, csak inkább az van, hogy előbbiből 100-ból 1 üti meg azt a szintet, míg az utóbbiból 100-ból 1 van amelyik nem üti meg a szintet. Én egyelőre ott tartok, hogy meg kell ismerjem mi a 'szint' :).
--------
BecX

Igen bocsánat igazatok van, csak nem ma kezdtem a szakmát és anno rohadt drága volt ez a hobby, és mindenen spóroltunk, magunk csináltuk(najó az ecsetet nem), és rengeteg bevált olcsó dolog is felbukkant a szakmában, mert kikisérleteztük, megpróbáltuk.
Ma már úgy látszik minden megfizethető ebben a hobbiban.
off: És még sír a nép, hogy szarul élünk.

Felőlem mindegy akár 80ezer forintos kenguruszőr ecsettel is festhettek, de azt tudom(hogy visszatérjek a témához), hogy amikor kezdő voltam hogyan vágtam tönkre az ecseteket. Nem hiszem, hogy szerintem drága 2500 forintos, és szerintem az árát meg nem érő ecsettel kellene egy kezdőnek elindulnia. Lehet 2 hét után beleun a kolléga, és kidobott az ablakon 10ezer forintot, mert a kedves hobbitársak beetették, hogy vegyen winnyócat, meg mittoménmit.

Csak úgy: 2500 forinté már távirányítós kisautót veszel, ami sokkal bonyolultabb szerkezet, mint egy ecset.

Zsolt írta:
2018. szept. 14. 14:24
Na? Beférek az elit klubba, akik ránézhetnek a W&N-re, vagy még gyakoroljak? :)
Csak kíváncsi voltam, mi az a szint, amitől már jobb, mint egy Vallejo vagy Kolibri.
Én nem tudok TTQ-t festeni... :)
sztyopa írta:
2018. szept. 19. 12:03
Jelentem, én festek 1x1 centis freskót, azt mással nem nagyon csinálnám.
Az olcsó műszálas "művészecset" viszont tuti szar. 5-6 darab is tönkemegy annyi munkától, mint amennyit egy 1000 forintos ecset kibír. Nem éri meg olcsót venni.
BecX írta:
2018. szept. 20. 7:39
Viszont már most látom, hogy a Munkácsy hamar tönkremegy, de még inkább ezt cserélem gyakrabban, mint egy WnN-t ugyanolyan, vagy egy kicsit kevesebb gyakorisággal, főleg ha a velük végzett munka között nem látok/érzek különbséget.
Egy W&N 3-500 óra festést is kibír, és utána van olyan szinten, mint egy Vallejo vagy Munkácsi. Szóval nem biztos, hogy annyira rossz dupla áron ecsetet venni...
sztyopa írta:
2018. szept. 20. 15:17
Csak úgy: 2500 forinté már távirányítós kisautót veszel, ami sokkal bonyolultabb szerkezet, mint egy ecset.
Csak azzal nem lehet olyan szépen festeni :P

Lone Lemming írta:
2018. szept. 20. 15:28
BecX írta:
Viszont már most látom, hogy a Munkácsy hamar tönkremegy, de még inkább ezt cserélem gyakrabban, mint egy WnN-t ugyanolyan, vagy egy kicsit kevesebb gyakorisággal, főleg ha a velük végzett munka között nem látok/érzek különbséget.
Egy W&N 3-500 óra festést is kibír, és utána van olyan szinten, mint egy Vallejo vagy Munkácsi. Szóval nem biztos, hogy annyira rossz dupla áron ecsetet venni...
Mivel még nincs tapasztalatom, nem tudhatom. Egyébként ahogy nézem inkább háromszoros áron van a WnN, mint egy Munkácsy, de valóban a matek úgy működik, ha háromszor annyi ideig használható, mint egy harmadannyiba kerülő, akkor ugyanott jár az ember, vagy sok használat után kopik olyanra mint egy akármi újkorában, akkor jó befektetés.
--------
BecX

BecX írta:
Egyébként egy ismerősöm szerint nincs gond a Munkácsyval, abban is találni olyat mint a WnN, csak inkább az van, hogy előbbiből 100-ból 1 üti meg azt a szintet, míg az utóbbiból 100-ból 1 van amelyik nem üti meg a szintet.
Nekem a szabadidőm annál többet ér, hogy próbáljam levadászni a 100db 400Ftos ecset közül az 1db használhatót, főként, hogy egy boltban u.a. típusból van mondjuk max. 20, innentől esélytelennek is tűnik az ötlet.

Én egy-két Munkácsyt próbáltam, szerintem simán szarok voltak. De abból elég sok típus van, lehet, hogy én nem azt néztem, amit kellett volna. Próbáltam egy másikat, amit egy ismerősöm mondott, aki baromi jól fest, ugyanezzel a koncepcióval, hogy van olyan jó, mint a W&N, csak olcsóbb, szerintem az is szar volt, szanaszét áll a feje.
Én egyelőre ott tartok, hogy meg kell ismerjem mi a 'szint' :).
Nincs szint, menj be a boltba, és vedd meg. Most, este fél kilenckor. Jó lesz neked, megéri. Komolyan. Kettőt, hogy legyen egy másik a fémszínekhez.

Én alapból a szintezést értelmetlennek tartom. Elég baj az, hogy nem tudsz festeni, tök fölösleges még pluszban szopatnod is magad rossz eszközökkel. Nyilván nem az ecsettől fogsz tudni festeni, de a szar ecsettől rosszabbul fogsz festeni, mint amire képes vagy. Plusz az időd meg az energiád egy jó része arra fog elmenni, hogy próbálod kiiktatni a szar ecseted hibáit, és valahogyan mégis használhatóvá tenni. Szar ecsettel szopás az, ami jó ecsettel magától működik.
sztyopa írta:
2018. szept. 20. 15:17
Igen bocsánat igazatok van, csak nem ma kezdtem a szakmát és anno rohadt drága volt ez a hobby, és mindenen spóroltunk, magunk csináltuk(najó az ecsetet nem), és rengeteg bevált olcsó dolog is felbukkant a szakmában, mert kikisérleteztük, megpróbáltuk.
Ma már úgy látszik minden megfizethető ebben a hobbiban.
Igen, a hobbi rohadt drága, a figurák mindenhogyan drágák, a festékek annyira nem vészesek, csak nagy mennyiségben, szerintem a hígító, textúra ilyesmi egészen baráti. Pont ezért, mert a hobbi rohadt drága, én egyáltalán nem érzem úgy, hogy egy 2500 Ft-os ecset, amit aztán évekig használsz kb. bármire (amire nem, arra meg tényleg a legolcsóbb ecseteket is tudod használni) miért lenne drága.
Felőlem mindegy akár 80ezer forintos kenguruszőr ecsettel is festhettek, de azt tudom(hogy visszatérjek a témához), hogy amikor kezdő voltam hogyan vágtam tönkre az ecseteket.
Szerintem felnőtt ember max egy-két ecsetet kúr szét, de inkább semennyit. Plusz ha fáj a saját hülyeség, mert drága volt az ecset, akkor később jobban vigyáz rá/utánanéz, hogyan lehet pucolni.

Amúgy nekem az ecset pucolás még mindig ott tart, hogy beledugom a brush cleanerbe, áztatom pár óráig, és nem jön ki belőle semmi, és ott látom az ecset tövében a felgyűlt rohadást. Ezzel a módszerrel a hobbi legutóbbi iterációjában (mondjuk 6 éve, de lehet, hogy több) eddig 1 ecsetet veszítettem el így (pont egy 0-ás W&N-t), és sokat azért, mert alapból szarok voltak.
Nem hiszem, hogy szerintem drága 2500 forintos,
Szerintem 2500Ft egyáltalán nem drága. Főként, hogy évente kopik el egy (szerintem annál tovább bírja, de nem mérem). Én baromira nem akarok senki zsebében turkálni, meg én is zokon veszem, ha az enyémben turkálnak, de 2500Ft nem az a pénz, amire spórolni kell, vagy olyan különösebben sokat gondolkodni, hogy megengedheted magadnak, vagy sem. Persze lehet, ha majd lesz gyerekem, akkor ez gyökeresen megváltozik, de szerintem 2500Ft sehogy sem tétel.
és szerintem az árát meg nem érő ecsettel kellene egy kezdőnek elindulnia.
Szerintem meg pont, hogy baromira megéri az árát. Ez nem olyan, mint a prémium termékek, hogy a feleannyiba kerülő is már jó, és te kétszer annyit fizetsz +10% minőségugrásért.

Szerintem ez pont az a szint, amivel könnyen lehet dolgozni, mert nem szopat az ecset. Meglögybölöd vízben, tekersz rajta hármat, és van hegye. Nulla effort, nem kell varázsolni, nincs vele munka, van hegye, készen van, tudod használni.

Szemben a Vallejoval vagy a Böszével, aminek vagy soha nem is volt hegye, vagy minimális használat után szétugrik használat közben, vagy x hónap után használódik el annyira, hogy nem lesz többet hegye.

De alapból szerintem már az megéri az árát, hogy én úgy érzem, hogy találtam egy olyan eszközt, amivel nem szopatom magam, és jól érzem magam tőle. Nem hiszem, hogy placebo lenne az egész, de ha az is, már akkor is megéri.

Amúgy most épp a Raphaelre vagyok rábuzulva, nem is a W&N-re, de ez igazából annyira nem is számít.

[/quote] Lehet 2 hét után beleun a kolléga, és kidobott az ablakon 10ezer forintot, mert a kedves hobbitársak beetették, hogy vegyen winnyócat, meg mittoménmit.[/quote]
Én az újaknak azt szoktam mondani, hogy mielőtt elkezdené hagyja abba az egészet, mert ez egy pénztemető. Nyilván senki se hiszi el. Amúgy a hobbi nem azért drága, mert drága az ecset, hanem mert pl. negyvenkából hármasával kell venni a 15-20 ezres dobozokat, és még akkor se tartasz sehol. Ehhez képest a hobbieszközök ingyen vannak. Szóval ha 10k kidobott pénzből megúszta a hobbit, akkor baromira jól járt, még akkor is, ha három ecsetet tört közben ketté.
Ja, a kínaiban.

BecX írta:
2018. szept. 20. 17:17
Lone Lemming írta:
BecX írta:
Mivel még nincs tapasztalatom, nem tudhatom. Egyébként ahogy nézem inkább háromszoros áron van a WnN, mint egy Munkácsy, de valóban a matek úgy működik, ha háromszor annyi ideig használható, mint egy harmadannyiba kerülő, akkor ugyanott jár az ember, vagy sok használat után kopik olyanra mint egy akármi újkorában, akkor jó befektetés.
Szerintem nem az a lényeg, hogy háromszor annyi ideig használható, fogalmam sincs mennyi ideig használható bármelyik, nem is érdekel azon túl, hogy látványosan nem kopik/romlik/rohad.

Szerintem az a lényeg, hogy a W&N/Raphael a nulladik pillanattól sokkal jobb, mint az "olcsóbb", és az olcsó ha fejreállsz se lesz olyan jó, mint az. Tök mindegy, hogy hanyas a szorzó, amíg a drága ecset 2-3000 Ft.

Lone Lemming írta:
Zsolt írta:
2018. szept. 14. 14:24
Na? Beférek az elit klubba, akik ránézhetnek a W&N-re, vagy még gyakoroljak? :)
Csak kíváncsi voltam, mi az a szint, amitől már jobb, mint egy Vallejo vagy Kolibri.
Én nem tudok TTQ-t festeni... :)
Ez nekem nem a TTQ, ez a maximum, amire képes vagyok :P

Na, akkor hol tudok W&N ecsetet venni? Komolyan kérdezem:) Visszaolvastam, de elsikkadt az infó:)

Magyarországon lehet?

Sv
Üdvözlettel:

SVINDLER

You must gather your party before venturing forth.

Svindler írta:
2018. szept. 24. 13:56
Na, akkor hol tudok W&N ecsetet venni? Komolyan kérdezem:) Visszaolvastam, de elsikkadt az infó:)

Magyarországon lehet?

Sv
Nekem innen sikerült:
https://www.jacksonsart.com/
Nem olcsó, viszont 3 WnN S7 illetve 4 Raphael ecsettől ingyenes a szállítás. Rosemaryt nem néztem.
rosemary Series33-t nem talaltam a jacksonartnal, ugy tunik nincs
osszesen:
- regen volt Mo boltban, de mar jo ideje nincs (vagy megis? itt https://muveszekboltja.hu/00965ecset-se ... 12000-1013 van mini-S7. meg normalisbol 5+ meretuek (ami ugyan nekunk tul nagy, de hatha tudnak kisebbet is rendelni)
- fenti 2 oldal, egyik nemet, masik angol. idolegesen elofordul, hogy epp nincs amit keresel.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)