Re: Kezdő lépések

stigson írta:
2018. júl. 14. 9:37

Régóta szemezek a Raphael esetekkel, csak az q bajom, hogy szinte csak a tengeren túli webshoppon árulják. Ti honnan szerzitek be?
ujra.

en itt szoktam venni: www.gerstaecker.de

annyi extraval, hogy idonkent(par havonta) szoktak akciozni (ingyenes posta, olcsobb posta, 10-15-20% arengedmeny), erdemes megvarni az egyiket.

szerk: most talaltam postaladaban. ingyenes posta hatart 50%-al csokkentettek. Mondjuk ugy emlekszem ez csak No-n belul ervenyes, de hatha... 1 kerdest megerhet.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

4 lehetoseg

- feherbol es pasztelszinekbol megfested (mint ahogy a Rackham-os Cynwall sereg volt festve), de ez nem kicsit munkas
- VGC/VMC metal medium. Alapvetoen nem rosszak hozza, bar a reszecskek nem olyan aprok, hogy tul hiheto legyen
- valamilyen pearl-effekt hasznalata (pl Schminke vagy Golden Acrylicstol)
- Scale75 White Alchemy szine (igazabol feher + metal medium, de a Scale femszinek eleg finomra daraltak)

Ha nem lenne meg a GA-Iridescent Pearl szin (es nem lennek lusta + szint emiatt venni), akkor a legjobban <b>scale</b>elhetot valasztanam. :)
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. júl. 15. 0:56
4 lehetoseg

- feherbol es pasztelszinekbol megfested (mint ahogy a Rackham-os Cynwall sereg volt festve), de ez nem kicsit munkas
- VGC/VMC metal medium. Alapvetoen nem rosszak hozza, bar a reszecskek nem olyan aprok, hogy tul hiheto legyen
- valamilyen pearl-effekt hasznalata (pl Schminke vagy Golden Acrylicstol)
- Scale75 White Alchemy szine (igazabol feher + metal medium, de a Scale femszinek eleg finomra daraltak)

Ha nem lenne meg a GA-Iridescent Pearl szin (es nem lennek lusta + szint emiatt venni), akkor a legjobban <b>scale</b>elhetot valasztanam. :)
Köszönöm!!!

MAXXxxx írta:
2018. júl. 14. 10:07
stigson írta:
2018. júl. 14. 9:37

Régóta szemezek a Raphael esetekkel, csak az q bajom, hogy szinte csak a tengeren túli webshoppon árulják. Ti honnan szerzitek be?
ujra.

en itt szoktam venni: www.gerstaecker.de

annyi extraval, hogy idonkent(par havonta) szoktak akciozni (ingyenes posta, olcsobb posta, 10-15-20% arengedmeny), erdemes megvarni az egyiket.

szerk: most talaltam postaladaban. ingyenes posta hatart 50%-al csokkentettek. Mondjuk ugy emlekszem ez csak No-n belul ervenyes, de hatha... 1 kerdest megerhet.

Köszönöm szépen! :)

suni1978 írta:
2018. júl. 13. 11:37
Köszönöm a választ, Zsolt!

Akkor ha jól értelek a citadel tubus kialakítása miatt sok a veszteség. Minőségben mely márkák jöhetnek még szóba, amiknek jó az adagolása?

Olvasgattam külföldi fórumokat is, és ott is WN 7-est írták, mint non plus ultra.
Ezek szerint nem érdemes a 0-ás méretet nézni? Az 1-es elegendő?
Emellé mit ajánlanál még? Alapozáshoz, bemosáshoz, száraz ecseteléshez...? Vagy azok már nem olyan kritikusak?
Kezdőként tönkrevágni drága ecsetet, szerintem nem logikus. Vegyél óccsóbbat munkácsy stb. , később ha nagyon kitanultál mindent, akkor meglepheted magad egy faca ecsettel.

Citadel megoldás-> Műanyag szemcseppentő fiola bármelyik patikában vásárolható kb. 40-50 forinté.

sztyopa írta:
2018. júl. 23. 6:34
Citadel megoldás-> Műanyag szemcseppentő fiola bármelyik patikában vásárolható kb. 40-50 forinté.
A gyógyszertári szemcseppentő nem annyira fasza. Én kevert festéket meg washokat tartok abban, nem az igazi. De az alapötlet remek, GW festékben tényleg a tubus a szar, ha azzal kezdesz valamit, akkor jó lesz az.

Zsolt írta:
2018. júl. 23. 9:11
sztyopa írta:
A gyógyszertári szemcseppentő nem annyira fasza.
pedig elvileg jok, de ha megsem, akkor pl.:
https://www.waylandgames.co.uk/auxiliar ... per-bottle

vagy (bar ez dragabb):
https://www.pk-pro.de/PK-Dropper-Bottle-17mL-1x
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Zsolt írta:
2018. júl. 23. 9:11
sztyopa írta:
A gyógyszertári szemcseppentő nem annyira fasza. Én kevert festéket meg washokat tartok abban, nem az igazi. De az alapötlet remek, GW festékben tényleg a tubus a szar, ha azzal kezdesz valamit, akkor jó lesz az.
Lehet, hogy kicsit "nagyot" lehet vele csöppenteni, vagy 2 hónap után tisztítani kell a kiömlő nyílást, de én a tárolás miatt szeretem. A tégelyben az állandó nyitogatás miatt előbb beszárad a festék mint kellene. Évek óta használom ezt a fiolát festék tárolásra nekem bevált.
Annyi hogy talán egy kicsit a citadelt higítani kell áttöltés előtt, mert elég sűrű.

Én is áttöltöttem a Citadel festékeke cseppentős fiolákba. Lehet venni mini tölcséreket, a tölcsért bele teszem a flakonba, bleöntöm a festéket és ha nem folyik le, általában pedig nem, annyit csinálok, hogy bele szorítom a tölcsért, megnyomom a műanyagot és a vákum beszippantja az egészet. Pillanatok alatt megvan és szerintem nagyon megéri.

Annyit lehet csinálni, hogy úgyhagyom az egészet. A Citadel festéket lefordítva a tölcsérbe és a maradék is szép lassan lecsorog.