Re: Kezdő lépések

Ebben a mostani videóban a CrMON áldásos támogatásával körbejárjuk a kérdést: vajon tényleg szebb és jobb lesz-e a wash / tinta / shade a figurán, ha előtte lakkal kezeljük a felületet? Kell-e ez nekünk, használjuk-e a technikát, s ha igen, hogyan?

Terepasztal Lovagjainak Klubja
-
Közösség: https://www.facebook.com/groups/tlk.klub
Média: https://www.youtube.com/channel/UCk5HKP ... 2yT_zAZXlw
-
1117 Budapest, Bogdánfy út 8/C. hátsó bejárat, pinceklub.
Klubnap: minden csütörtök este

Sziasztok!

Most kezdenék el figurákat festeni a Descentnek köszönhetően. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. A száraz ecset technikához kell külön ehhez való festék is? Láttam olyan videót, ahol addig törölgették a ránézésre átlagos festéket az ecsetről, amíg már épp, hogy csak fogott. Ellenben bizonyos cikkekben meg olyan extra festékről írnak, ami már-már szilárd, nem folyós.

2. Wash-nál pont az ellenkező a kérdés. :)
Tudom, hogy ehhez speciális bemosó kell. A kérdés, hogy egy vízzel nagyon hígra kevert általános akril festék jó erre?

cac írta:
2018. szept. 3. 21:32
Sziasztok!

Most kezdenék el figurákat festeni a Descentnek köszönhetően. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. A száraz ecset technikához kell külön ehhez való festék is? Láttam olyan videót, ahol addig törölgették a ránézésre átlagos festéket az ecsetről, amíg már épp, hogy csak fogott. Ellenben bizonyos cikkekben meg olyan extra festékről írnak, ami már-már szilárd, nem folyós.

2. Wash-nál pont az ellenkező a kérdés. :)
Tudom, hogy ehhez speciális bemosó kell. A kérdés, hogy egy vízzel nagyon hígra kevert általános akril festék jó erre?
1, Van gyártó (pl. Citadel), amelynek van ilyen típusú festéke, de inkább az általad videón is látott technikát szokták alkalmazni.

2, Önmagában a vízzel hígítás nem hozza ugyanazt az eredményt. Én azt javaslom erre az utóbbira ne sajnáld a pénzt (a dry festéket megvenni talán túlzás). Egy jó tinta szinte életre kelti a figurát. Egyébként lehet csinálni házilag is, de nem vízzel hígítással.
--------
BecX

1. egyaltalan nem kell. GW-nek van erre ugyan kulon festeke, de szvsz eleg rossz. Ugyanugy kell torolgetni, mint barmely mas festeket, cserebe olyan az allaga, mintha mindjart be akarna szaradni. Es sajnos higitani sem kellemes.
A gaz, hogy egyes vilagosabb szinek csak dry-kent vannak naluk.... szoval ha ilyen szin kell, akkor inkabb mas gyartotol beszerezni. Ugyis gond nelkul keverhetoek/hasznalhatoak egymassal.

2. Igazabol jo a sima viz is (bar en egy csopp pva-t (kb 1/10-ednyit) raknak bele).
Viszont ahogy irtak, ezek eleg kellemes termekek, igy nem erdemes sporolni rajtuk. Foleg, hogy 99%-ban 1 wash (GW - agrax earthshade / AP - Strong Tone Ink / VGC - Sepia ink) eleg mindenre.

-------------------

ja ugy tunik lesz ujabb kedvenc ecset tipusom :). Meg teszteles alatt, de eddig kellemes hasznalni.
Egy helyi nyugdijas (kezmuvesvasaros bode szerint "ecsetkeszito mester" a foglalkozasa) csinalja oket.
Kb WnN7 es Raphaell 8404 kozott van tulajdonsagok (pl merevseg, hegytartas) alapjan. Arban WnN feleert(5euro, kb 1500Ft) vettem a tesztdarabot.
Egyetlen amire figyelni kell a meret. Az altala arult 3-as ecset kb akkora, mint a WnN-bol a 0-s vagy 1-s.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)