Re: Kezdő lépések

MAXXxxx írta:
2018. szept. 24. 14:08
Svindler írta:
2018. szept. 24. 13:56
Na, akkor hol tudok W&N ecsetet venni? Komolyan kérdezem:) Visszaolvastam, de elsikkadt az infó:)

Magyarországon lehet?

Sv
Nekem innen sikerült:
https://www.jacksonsart.com/
Nem olcsó, viszont 3 WnN S7 illetve 4 Raphael ecsettől ingyenes a szállítás. Rosemaryt nem néztem.
rosemary Series33-t nem talaltam a jacksonartnal, ugy tunik nincs
osszesen:
- regen volt Mo boltban, de mar jo ideje nincs (vagy megis? itt https://muveszekboltja.hu/00965ecset-se ... 12000-1013 van mini-S7. meg normalisbol 5+ meretuek (ami ugyan nekunk tul nagy, de hatha tudnak kisebbet is rendelni)
- fenti 2 oldal, egyik nemet, masik angol. idolegesen elofordul, hogy epp nincs amit keresel.
Mekkora ecset kell ezekből? Én 2-est vagy 1-est szoktam szinte mindenre...ugyanaz a méretezés?
Üdvözlettel:

SVINDLER

You must gather your party before venturing forth.

Rosemaryből melyik a jó? Milyen típus, mekkora.

Jól sejtem, hogy a Scale 75 eléggé olyan, mintha a vallejohoz adnék némi Retarder mediumot (a tubusos, sűrű trutyi)?

Scake 75-öt itthon nem lehet venni, csak rendelni, ugye?

Ecsetmosásra van vallejo Brush cleanerem, meg restorerem, azokba időnként beletunkolom, az ecset tövéből egyik se szedi ki. Ezen kívül lehet/kell vele valamit kezdeni?

Párszor hallottam ecsetszappanról (amit még nem láttam sehol, ahol meg bírnám venni), illetve rendes sampon/balzsam kombóról. Ezek nyilván nem fognak pucolni, de kellenek pl. brush restorer mellé?

Zsolt írta:
2018. okt. 3. 9:39
Rosemaryből melyik a jó? Milyen típus, mekkora.
Elvileg a Series33, Szokasos 0-2 izles szerint
Zsolt írta:
Jól sejtem, hogy a Scale 75 eléggé olyan, mintha a vallejohoz adnék némi Retarder mediumot (a tubusos, sűrű trutyi)?
Nem tudom mire gondolsz. Scale75 eleg suru, nem annyira vallejo+retarder, mint inkabb vallejo+tobb pigment.
Csak rendelesrol tudok
Zsolt írta:
Ecsetmosásra van vallejo Brush cleanerem, meg restorerem, azokba időnként beletunkolom, az ecset tövéből egyik se szedi ki. Ezen kívül lehet/kell vele valamit kezdeni?
Vallejo AirbrushCleaner? Az ki szokott oldani nalam mindent. Viszont nem tudom mennyire jo ecsetnek (mennyivel roviditi az elettartalmot)
Zsolt írta:
Párszor hallottam ecsetszappanról (amit még nem láttam sehol, ahol meg bírnám venni), illetve rendes sampon/balzsam kombóról. Ezek nyilván nem fognak pucolni, de kellenek pl. brush restorer mellé?
... hatareset.
Igazabol a brush restorer nem annyira akrilhoz, mint olajhoz/higito alapu dolgokhoz/alkoholhoz kellene, emiatt jo dolog lenne a BrushRestorer melle.
Ugyanakkor ahanyszor hasznalom, nem latok nagy kulonbseget vele vagy nelkule, szoval... folos.

Hogy teljesen oszinte legyek kb folosleges dolognak erzem a szappant.
Normalisan hasznalat kozben vizzel kimosni az ecsetet + idonkent V-AB-Cleaner eddig mindig eleg volt.
Igazabol azzal, hogy palettan az ecsettel keverem a festeket + femszineket is ezzel hasznalom tobbet artok az ecsetnek, mint amennyit segit rajta a szappan.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. okt. 3. 9:53
Zsolt írta:
Nem tudom mire gondolsz. Scale75 eleg suru, nem annyira vallejo+retarder, mint inkabb vallejo+tobb pigment.
Csak rendelesrol tudok
Akkor lehet nem rázom fel eléggé, nekem úgy jön ki, hogy sűrű, átlátszó trutyi, aztán a pigmentek. aztán ha ezt az egészet elkeverem, akkor lesz trutyis ragacsos festék. Lehet kéne bele még víz, vagy ilyesmi.

Zsolt írta:
2018. okt. 3. 10:09
Akkor lehet nem rázom fel eléggé, nekem úgy jön ki, hogy sűrű, átlátszó trutyi, aztán a pigmentek. aztán ha ezt az egészet elkeverem, akkor lesz trutyis ragacsos festék. Lehet kéne bele még víz, vagy ilyesmi.
Igy van, nincs kelloen felrazva.

Igazabol a Scale75 annyira suru, hogy az acryl medium kiul a tetejere es a lenyeg leul a tubus aljara.
Tobben azt csinaljak, hogy ezt a hig izet keveres nelkul kinyomjak a tubusbol, majd a maradekkal festenek. Ennek mondjuk hatranya, hogy serulekenyebb a festek (nincs benne eleg kotest ado anyag), de ezt 1-2 reteg lakk megoldja.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

művészellátós akril oldót használok ecsettisztításra, nálam tökéletesen működik. Már műanyag warhammeres sárkányt is sikerült vele lepucolnom úgy, hogy az autoakril alapozót is levitte a műanyag feloldódása, sérülése nélkül.

De vigyázzatok vele, mert olcsóbb mint a vallejo cleaner, és lehet, hogy nem jó. :-)