Re: Általános Kérdések

Lone Lemming írta:
2018. aug. 28. 14:32
Bene írta:
2018. aug. 28. 11:58
A wash csak attól lesz wash hogy több benne a víz mint egy normál festékben. Emellett van még benne medium (mattító vagy fényesítő) ami megakadályozza hogy szétessen a festék. Washt igazából minden festékből lehet csinálni.
Engem érdekelne, mi a különbség a wash meg a glaze között, mármint szerkezetileg...
Én azért egy pici felületifeszültség-csökkentőt (flow imprower, mosogatószer) beledobnék a bemosóba...
Igen, engem is pont az érdekelne, amitől terül, nem az, amitől hígabb lesz. A flow improvert majd kipróbálom.

Vallejo glaze mediumot meg black glaze-t próbáltam, nekem úgy tűnt, hogy csak sok benne a vivőanyag, és ahol vivőanyag van, ott nincs festék, szóval nem fed mindenhol/annyira, így jobban átlátszik, ami alatta van. Szóval nem tűnt nagy mágiának.

Lone Lemming írta:
2018. aug. 28. 14:32
Engem érdekelne, mi a különbség a wash meg a glaze között, mármint szerkezetileg...
Én azért egy pici felületifeszültség-csökkentőt (flow imprower, mosogatószer) beledobnék a bemosóba...
1. semmi. Ugyanaz mindketto,
- csak wash-t hagyod belefolyni a melyedeskbe es ott tocsaba gyulni.
- glazenel meg vekony reteget festesz feluleten es sehol sem hagyod tocsaba gyulni.

2.
- glaze-ben van adalek, ami miatt feluleti feszultseg kevesebb, igy jobban terul (99%-ban ez pl flow-aid, de sima festekhez adott mosogatoszer ugyanazt a hatast teszi)
- wash-ban van extra vivo anyag (leggyakrabban matt medium), ami miatt higabb, de nem esik szet, mint ahogy viztol tud. Eleg hatekony tud lenni, ha 1:10 pva:viz-el kevered a festeket. pva miatt hajalomsabb a osszerandulni es igy feluletrol melyedesek fele 'menni'. Plus pva pottyet olcsobb, mint pl a matt medium (ami meg olcsobb, mint a P3 wash-medium / GW-lahmian-medium)

A ketto kozul attol fugg az ertelmezes, hogy kit kerdezel es a kerdezett szerint a wash/glaze sima akarhol hasznalhato technika vagy egy termek.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Axior írta:
2018. szept. 1. 9:20
Festék áttöltése

az lenne a kérdés, hogy Citadel vagy más tégelyes festék szemcseppentőbe töltéséhez Thinner Mediumot érdemes használni vagy elég a sima víz (esetleg desztilált).
a ketto kozul inkabb csak vizet (desztillaltat). Thinner mellekhatasa a gyorsabb szaradas (AB-nal erezheto a hatas, tegelynel kevesbe eros, de azert letezik).

Optimalisabb kb a wash-okhoz ajanlott mix(kb. 1:10:10 flow-aid:viz:matt medium) ami szvsz jo, csak joval kevesebbet a festekbe keverve, hogy ne legyen tulhigitva. Ha a festek allaga kb a GW layer szeru (vagy kb hasonlo mas cseppentos festekevel ), akkor mar eleg.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Axior írta:
2018. szept. 1. 9:20
Festék áttöltése

az lenne a kérdés, hogy Citadel vagy más tégelyes festék szemcseppentőbe töltéséhez Thinner Mediumot érdemes használni vagy elég a sima víz (esetleg desztilált).
Nekem van erre egy tökéletes és gyors módszerem. Az elején amikor próbáltam flow improverrel higítottam, de sok esetben ez sem volt elég ahhoz hogy jól áttölthető legyen.

A megoldás az volt, hogy vettem mini tölcséreket.
https://www.elemental.eu/hu/666-miniatu ... lcser.html

Belenyomtam a cseppentős műanyag üvegbe, levágtam a citadel festékes tégely tetejét és szépen belefordítottam. A tölcsért erővel belenyomtam a cseppentős üvegbe úgy hogy előtte egy kicsit összenyomtam azt. Amikor pedig elengedtem a vákum azonnal magába szippantotta a festéket. Majd egy ideig hagytam a tégelyt had csöpögjön le a maradék festék.

Nem tudom mennyire érthető, de gyakorlatilag minden fajta higítás nélkül 5 másodberc az egész festéket áttölteni.

Ellőre ragasztott modell szétszedése

Kérdésem, hogyan tudom biztonságosan/sérülés nélkül a ragaszást széttörni. Olvastam olyat, hogy fagyasztás útján a ragasztó meggyengűl és szét lehet törni az illesztéseknél. Más írta a körömlakk lemosót, ez fém modelleknél jó viszont a műanyag vagy majdnem "gumi" szerű modelleknél mi a biztos. Modellek mikre gondolok pl.: Super Dungeon Explore minis vagy a Word of Warcraft minis

CA debonder? (felteve, hogy pillanatragasztoval van osszerakva. SDE elvileg igen, masikat nem tudom)

de a legjobb nekik meg mindig a fagyasztos modszer.
De ne ugy kepzeld, hogy berakod a fagyasztoba 2-3 ora utan kiszeded es szetesik.
Sokkal inkabb:
- berakod, varsz par orat, kiszed, feszegeted.
- Ha szetjott hurra, ha nem, akkor ujra berak, var, feszeget
amid darabokban nincs a figura.
Eltarthat par napot mire szetjon.

Koromlakklemosot semmikepp, ha nem acetonos nem csinal semmit, ha acetonos megmarja/megolvasztja a muanyagot is.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Üdv!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy műanyag figurákról (Games Workshop Cadians, hogy példa is legyen) mi szedi le biztonságosan az akril festéket?
Előre is köszi a válaszokat!
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."