Re: Imperial Guard

Novi Nowotny írta:
2018. szept. 5. 16:04
Üdv!
Talán túlságosan egyszerű a kérdés, de nem tudok rá megnyugtató választ.
Tank Commander.
Azt értem, hogy statisztikáit tekintve a jármű "része" (az esetemben LRBT).
Viszont feladata szerint HQ. A tank viszont Heavy support. Akkor Detachment szerint mindkettő? Tehát meg van vele a HQ slot és a Heavy support slot is? Vagy csak az egyik?
Előre is köszönöm a válaszokat!
HQ választásnak számít, ha megnézed a kis koponya jelölését a lap tetején ott látszik. Tehát csak egy HQ solot-ot foglal.
„Mortrem noxius immundo, quod proditores!”
(Halál a bűnösökre, a tisztátlanokra és árulókra!) http://stygius.blog.hu

Mortel írta:
2018. szept. 5. 17:02
HQ választásnak számít, ha megnézed a kis koponya jelölését a lap tetején ott látszik. Tehát csak egy HQ solot-ot foglal.
Azt én is láttam, de közben ugye tank és ez kicsit megzavart.
Viszont így akkor ha jól értem: Pl egy Patrol Detachment esetén nem veszi el a helyet a Heavy elől?
Vagy ami még érdekesebb: elméletileg a Spearhead esetén 7 db tank is beleférhet (mármint most a pontokat nem számítva)?
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

Wolfspirit írta:
2018. szept. 6. 12:29
Belefér abba 20 is két tank commanderrel és hat db 3 fős Leman Russ egységgel - ha a pontokat nem nézzük :)
Értem. Mondjuk sejthettem volna, hogy "alakulatok" száma a mérvadó, elvégre a "Troops" opció sem 3-6 db bakát jelent. :D
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

Novi Nowotny írta:
2018. szept. 5. 16:04
Üdv!
Talán túlságosan egyszerű a kérdés, de nem tudok rá megnyugtató választ.
Tank Commander.
Azt értem, hogy statisztikáit tekintve a jármű "része" (az esetemben LRBT).
Viszont feladata szerint HQ. A tank viszont Heavy support. Akkor Detachment szerint mindkettő? Tehát meg van vele a HQ slot és a Heavy support slot is? Vagy csak az egyik?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Csak HQ. A tank commander egy LR, ami HQ, ül benne egy faszi, aki tank commander, és adja az ordereket magának, meg bármilyen egyéb LR-nek.

A kódex azt írja ha saját sereget csinálsz akkor te választhatod ki melyik doktrínát használják. Ez vonatkozik a FW/Imperial armouros Krieg, elysian-ra is gondolom. DE. Ha nekem van egy sima mezei company commanderem akkor adhatom-e neki az elysian droop troop keywordot, vagy muszáj használnom az elysian company commander datasheetet (apróbb különbségek vannak). Gondolom az utóbbi de nem árt ha megerősítetek.
Az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...