Re: Imperial Guard

Fattyú írta:
2018. aug. 14. 16:11
A festés nem számít egyáltalán. Amikor építed a detachmentet, akkor kell eldöntened, hogy milyen szabályokat követ. Ehhez viszont "tisztának" kell lennie. Tehát tehetsz egy detach-ba cadiait, mordiant, catachant, épp csak bukják a spec szabályaikat. Ellenben ha a seregben van egy cadia detach, egy mordian detach és egy catachan detach, mindengyik megkapja a speceit.
Köszönöm a gyors választ! :)
Valami ilyesmit sejtettem egyébként. Ez pedig kicsit megkönnyíti a helyzetem.
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

Üdv!
Ismételten a "noob" kérdez. ^^
Szóval, az jutott eszembe, hogy van a "Deny the Witch" fázis minden körben. No már most, az Astra Militarum esetén milyen egységek képesek ilyesmire?
Vannak ugye a psyker egységek (sanctioned, wyrdwane, primaris, astropath), de ezeken felül van más, ami képes ilyesmire?
Nem támadáshoz kellenének, inkább védelem, hogy a saját egységek agya ne főljön el az ellenfél "mágiájától". :)
Lehetőség szerint olyasvalami, ami sem árban sem pontokban nem horribilis. Nem feltétlenül tisztán astra militarum, lehet más frakció is akár az Impériumból (a Tempestus között mintha volna még hasonló, vagy rosszul emlékszem).
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

Alapvetően csak psykerek képesek rá, esetleg stratagem adhat ilyen képességet egy próbálkozásra, de tudtommal IG-nek nincs olyan.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from a big gun.

A sisters of silence-nek van egy ilyen képessége minden unit képes rá még a Rínó is ;)
Amúgy hacsak nem egy pszi sereg ellen játszol _annyira_ nem vészes a dolog. A Deny hatótávja nagyobb mint az átlag diszciplínáké így ha nem leghátul kuksol a figura akkor tudod Deny-olni.
Illetve egy fun fact: A szabály azt mondja (szerintem mindenhol) hogy létrehozhat/denyolhat X pszi erőt MINDEN baráti/ellenséges pszi fázisban. Magyarán ha 2 vs 2 van akkor a pszik kapnak plusz lehetőséget akciózni.
Az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Hali lenne egy kérdésem:

A move!move!move! parancs szerint lövés helyett (instead of shooting) az egység mozog és advance-ol.
A kérdés, hogy ha egy egység a mozgás fázisában advance-olt akkor kaphat e ilyen parancsot?
Főszabály szerint advance-után nincs lövés, tehát nincs ami helyett a mozoghatna.
Ugyanakkor assult fegyverek lőhetnek és tallarn egységes egyébként is lőhetnek, tehát nekik van lövésfázisuk amit feláldozhatnak.
Jól értem, hogy ha nem tallarn vagy assault fegyveres az osztag akkor nem hat rá a parancs?

Üdv!
Talán túlságosan egyszerű a kérdés, de nem tudok rá megnyugtató választ.
Tank Commander.
Azt értem, hogy statisztikáit tekintve a jármű "része" (az esetemben LRBT).
Viszont feladata szerint HQ. A tank viszont Heavy support. Akkor Detachment szerint mindkettő? Tehát meg van vele a HQ slot és a Heavy support slot is? Vagy csak az egyik?
Előre is köszönöm a válaszokat!