Re: Imperial Guard

Üdv!
Ismét kérdeznék.
Ahogyan raktam össze a seregkezdeményemet (BattleScribe app) egy érdekes dolgot vettem észre.
Az Infantry-ból összerakott Heavy Team nem kerül a Heavy support kategóriába a Detachment-en belül.
Ez tényleg így van, vagy az app nem tudja kezelni?
Tehát egy osztagot lehetséges 1 sergeant + 7 guardsmen + 1 heavy team kombinációval összerakni (s ezen felül még marad hely a Heavy Support-hoz)?
Logikusnak hangzik de elbizonytalanodtam.
Előre is köszönöm a válaszokat!
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

beszédes koppány írta:
2018. dec. 4. 11:35
Igen, lehetséges, de ez a nehézfegyver meg a két kezelője a 10 fős osztag része.
Ha Heavy választás lenne, akkor csak 3 nehézfegyver és a 3x2 kezelő alkotná az osztagot.
Köszönöm a választ!
Magam is erre gondoltam, csak bizonytalan voltam.
De akkor ezek szerint az Infantry tűzerejét meg lehet egy kicsit növelni, anélkül, hogy a Heavy választásnál foglalna helyet. :)
"...Within that weak sack of meat and bone, uncared for by his god and wept for by none, beats a heart. A human heart, that carries with it the strength and courage of all mankind..."

MOAR POWERFISTS!

káoszéknél a chaos spawn lassan eléri a posessed árát, de még mindig max fun gamere hozzák, mert könnyű lelőni Posessed még lejjebb ment, ami jó, mert faja egység, csak oda kell érnie.

A bolter bitchek érdekesek lesznek, mindenki sir, hogy a tollas k**** jaj, kinyirtak (nem, megkapta azt a nerfet, ami már ezer éve járt neki).
A cserébe a faith rendszerük tuti fog hozni pár kellemetlen pillanatot mindenkinek.
Can I make a suggestion that doesn't involve violence, or is this the wrong crowd for that?

dinnyetm írta:
2018. dec. 22. 20:47
MOAR POWERFISTS!

káoszéknél a chaos spawn lassan eléri a posessed árát, de még mindig max fun gamere hozzák, mert könnyű lelőni Posessed még lejjebb ment, ami jó, mert faja egység, csak oda kell érnie.

A bolter bitchek érdekesek lesznek, mindenki sir, hogy a tollas k**** jaj, kinyirtak (nem, megkapta azt a nerfet, ami már ezer éve járt neki).
A cserébe a faith rendszerük tuti fog hozni pár kellemetlen pillanatot mindenkinek.
Ebből kb. 0 tartozik az IG-hez :P mi az a tollas k?

Sikerült kipróbálnom a Vigilus militarum tempestus formációját (3 troop 2plasma+plazma pisztoly, 1 command 4plazma két valkyri-ben).
Brutálisan teljesítettek, kiszálltak és lepucoltak 2db 10-fős, 1db 5 fős sista osztagot és belevertek 6 sebet egy T8 tankba egy kis valkyri rásegítéssel. Nagyon durva, hogy +1 BS-el 5+-on kapnak még egy lövést. (statisztikailag egy knight-ot is le tudnak lőni egy kiszállásból)
A hátrányok is gyorsan egyértelművé váltak, mégpedig
1. kiszállás után lelőtték őket mint egy kutyát (egy osztag és egy-két plazmás azért megúszta a választüzet), mert a +1 bs képesség 6"-es hatótávja miatt kénytelen voltam egy tömbben kiszállni velük
2. sokminden függ attól, hogy a warlord valkyri-jét lelövik e, ugyan a képessége akkor is hat ha nem ő szállt ki valkyri-ből hanem egy másik osztag, de akkor is valahogy oda kell érnie 6"-re a másik osztaghoz
3. ha az ember plazma pisztolyt is akar használni a pusztítás maximalizálására akkor bizony 6"-en belül kell lennie az ellenfélhez, hogy a plusz lövést erre is megkapja az ember

Tanulság volt, hogy ha lehet szállj vissza, rikán éri meg a következő +1 és a védelem feláldozása egy kör lövésért.

Én is kibróbáltam a formációt és tetszik, sőt KMCs-re is ilyen sereget viszek februárban.
Én tapasztalataim: valkyrie elég strapabíró; 5-ös markerlight-os TAU össztűz (2db broadside) után még 3wounddal elvánszorgott a ledobási zónához és kirakta a scionokat, akik egy kör alatt leszedtek két piranhát és a broadside-ok is csak az ott lévő drónok önfeláldozásának köszönhettėk a megmaradt pár woundjukat (persze a két valkyrie is hozzátette a részét. Apropó valkyrie; a multiple rocket poddal meg voltam elégedve még a nagyvasak ellen is, de a multilaser nekem még gyalogság ellen sem tetszett.
Második körben elvesztettem egy valkyriet, egy fél osztagnyi sciont és a másik valkyrie is szépen sebződött (valami jetpackos bood angels csapat rohamától), de mi meg leszedtük (a mil.temp. csapatrészem) a maradék tau nagyvasakat meg némi gyalogságot... Persze sok múlott a csapattárs seregén is (ad.mech.), de nagyrészt egyik az egyik - másik a másik ellen ment a harc.
Következtetések:
A valkyrie jó, a nagy sebességű biztonságos kirakás stratagem miatt meg még jobb (ja és ez a stratagem a valkyriere vonatkozik nem a rakományára, tehát akár bulgrynokat is bele lehet az ellen arcába dobni).
A grav.chute commando warlord trait zseniális, nekem ezzel került helyére a tiszta militarum tempestus detachment.
Kell a csapatba tech-pap, hátha menthetőek lennének a gépek.
Astropata is volt a csapatban, bár jelen esetben nem kellett a fedezékmentőt negáló képessége, de a jövőben is viszem.
Nem volt, viszont kettő (netán három) repcsi mellett már jól jönne egy flottatiszt.
Ennek a seregemnek volt egy cadiai detachmentje wyvernekkel tüzértiszttel és mesterlövész command squaddal; de a tüzéség helyett inkább még egy repcsi lenne jó (sok dakkával), a mesterlövészek helyett meg inkább mordiai doktrinás command squadot viszek plasmákkal (ha kell az is character-vadász).
Ja és lelőtt valkyriebe már nem lehet visszaszálni...

Kérdésem: a graw.chute commando +1to hitje megvéd-e a túltöltött plazma besülésétől?
Mit akar jelenteni a plasmapisztolynál a 6’-en belüli plusz lövés?
The only good bug - is a dead bug!