Re: Imperial Guard

Tudtommal az 1-es dobás mindig automatikus bukást jelent, hacsak nincs mivel újra dobatnod...
A plazma pisztoly plusz lövésnél meg szerintem a tempestus doktrinàràról van szó miszerint féltávon belül a 6-os hit dobás plusz egy dobást eredményez.
Én egyébként a plasmàs scionokat 12 inchre raknàm "teleportal" biztonságosabb távolságra, valkyrie-el inkább küldenék 4 meltàs command squadot egy tempestus prime kíséretében, szinte bármilyen nagy dolgot kilőnek 6 inchre, főleg tempestus paranccsal ami a fail woundot ujradobatja, a plusz egy hittel a hit dobás meg simán megvan

Jedrek írta:
2019. jan. 24. 14:00
Én is kibróbáltam a formációt és tetszik, sőt KMCs-re is ilyen sereget viszek februárban.
Én tapasztalataim: valkyrie elég strapabíró; 5-ös markerlight-os TAU össztűz (2db broadside) után még 3wounddal elvánszorgott a ledobási zónához és kirakta a scionokat, akik egy kör alatt leszedtek két piranhát és a broadside-ok is csak az ott lévő drónok önfeláldozásának köszönhettėk a megmaradt pár woundjukat (persze a két valkyrie is hozzátette a részét. Apropó valkyrie; a multiple rocket poddal meg voltam elégedve még a nagyvasak ellen is, de a multilaser nekem még gyalogság ellen sem tetszett.
Második körben elvesztettem egy valkyriet, egy fél osztagnyi sciont és a másik valkyrie is szépen sebződött (valami jetpackos bood angels csapat rohamától), de mi meg leszedtük (a mil.temp. csapatrészem) a maradék tau nagyvasakat meg némi gyalogságot... Persze sok múlott a csapattárs seregén is (ad.mech.), de nagyrészt egyik az egyik - másik a másik ellen ment a harc.
Következtetések:
A valkyrie jó, a nagy sebességű biztonságos kirakás stratagem miatt meg még jobb (ja és ez a stratagem a valkyriere vonatkozik nem a rakományára, tehát akár bulgrynokat is bele lehet az ellen arcába dobni).
A grav.chute commando warlord trait zseniális, nekem ezzel került helyére a tiszta militarum tempestus detachment.
Kell a csapatba tech-pap, hátha menthetőek lennének a gépek.
Astropata is volt a csapatban, bár jelen esetben nem kellett a fedezékmentőt negáló képessége, de a jövőben is viszem.
Nem volt, viszont kettő (netán három) repcsi mellett már jól jönne egy flottatiszt.
Ennek a seregemnek volt egy cadiai detachmentje wyvernekkel tüzértiszttel és mesterlövész command squaddal; de a tüzéség helyett inkább még egy repcsi lenne jó (sok dakkával), a mesterlövészek helyett meg inkább mordiai doktrinás command squadot viszek plasmákkal (ha kell az is character-vadász).
Ja és lelőtt valkyriebe már nem lehet visszaszálni...

Kérdésem: a graw.chute commando +1to hitje megvéd-e a túltöltött plazma besülésétől?
Mit akar jelenteni a plasmapisztolynál a 6’-en belüli plusz lövés?
Tegyél a két Valkyrie mellé egy Vulture-t punisherekkel.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from a big gun.

Rosszul fogalmaztam, +1 to hit-et ad a warlord trait és nem +1BS-t. A különbség, hogy a fix +1 miatt nem sül be semmi (mivel dobás értéke minimum 2), csak egyszerűen nem talál. Ráadásul a +1 to hit miatt az egyébként 6+-on működő féltávon belül +1 lövés doctrina már 5-ös dobásnál is aktiválódik. Ezek nem működnének ha csak +1BS lenne. Így viszont egy 4 plazmás command squad 8 lövésből átlag kb. 9-szer talál :-) (egy plazmára 2,2 hit jut) ami elég durva.
Azért emeltem ki a plazma pisztolyt, mert 6"-en belül szerintem túl jó vásár egy 2+-on találó és 5+-on +1-et lövő pisztoly 5 pontért kihagyni.
Az egész a jármű és szörny elleni to would újradobással meglepően jó a nagy dögökkel szemben.

Arra jutottam, hogy jármű/szörny ellen átlagosan csak az eggyel jobb páncélátütés a különbség azonos mennyiségű melta és az overcharge-olt plazma közt és mivel egy 5-6-os invulja úgyis van a célpontnak, így az sokat nem számít viszont a plazma t3-ellen sokkal hatékonyabb.

Én hoztam astropatát, de elefejtettem használi a cover-es képességét (pszi-t pedig nem dobott meg semmit) de elméletben működne.
Hoztam officer of the fleet-et is, de a képessége nem működött az egyes újradobásoknak marginális jelentősége volt.

Ps.: Hoztam 3 cadiai plazmás armored sentinelt is.. 2 halt meg ... mindkettő újradobott 1-es overcharge-al...

Ps2.: Hasonló hatás elérhető ha saját regimentre a tempestus doctrinát haszáljuk (bukva a speciális parancsot) és hozunk pár FW searchlight-ot ami egy infatnry egységnek ad +1 to hit-et ha rálát a célpontra, bár ez nyilván csak osztagonkét működik és nem "buborék"-ban mint a formációnál. CP-be nem kerül, 6+-on járműveknél is működik és nem kell egy külön tempestus detachment-et hozni így könnyebben kijön a brigade.