Re: Chaos Space Marines

Sziasztok érdeklődnék mi a véleményetek a következő listáról. Még soha nem játszottam nagyobb hordasereget ezért is érdekelne mi róla a vélemény.

Black Legion Battalion:
HQ:
Abaddon the Despoiler [12 PL, 240pts]
Fabius Bile [6 PL, 109pts]

troops:
40 közelharci kultista (2 flamer)
30 közelharci kultista
40 távol harci kultista (2 stubberal)
30 távol harci kultista

Death Guard Battalion:

Typhus [9 PL, 175pts]
Malignant Plaguecaster [6 PL, 110pts]

Troops:
20 poxwalker
20 poxwalker
20 poxwalker

Heavy support:
Plagueburst Crawler [8 PL, 140pts]
Selections: 2x Plaguespitter [34pts], Heavy Slugger [6pts]

A terv nagyon egyszerű van 200 brunyi a pályán akinek nem kell moráltesztet dobnia. Ráadásul Abaddonnak köszönhetően re-rollolhatják a faild hiteket a kultisták. Bile pedig minden körben feltápol egy osztagot ezért van a közelharci kultista hiszen annak mindegy mit kap jól jár. Ha pedig sok leesne egy osztagból 2cp ért az asztal szélétől vissza jöhet a teljes remélhetőleg akkorra már feltápolt osztag. (15 cp ből kifér párszor) Aztán ott vannak a poxwalkerek typhusal akik alapból táppal indulnak neki köszönhetően. Ráadásnak ő és a caster tudják tovább erősíteni a hordát és adnak egy kis psy védelmet is. Hátul pedig ott van Objektívet foglalni és tankokat kilőni a három cannon. Szóval egy rém idegesítő sereg mert nehéz őket lekaszálni és újra tudja termelni magát. Ha pedig közel ér akkor tud fájni nagyon. Hátulról pedig kénytelen foglalkoznia tankokkal mert nagyon kellemetlenkedni tudnak. Ez az elképzelés de vajon élesben is működhet?

Ha mindenképp akarsz Crawlereket a seregedbe gondolkozz el esetleg egy Chaos Lordon aki ott álldogál mellettük, újradobatva az 1-es hit dobásokat. Az alap 4+ mellé nagyon fog az kelleni. Amúgy a lángszórók szerintem feleslegesek mikor ekkor a hordád van, mert ha jól pozícionálod a sereged, senki nem fog soha közelébe érni. Tehát kb. sose fogod azokat haszálni, akkor már inkább az entropy cannon, azok legalább ellőnek 36-ra. De a helyedben inkább betennék egy supreme command detachmentet 3 herceggel, mert sajnos a crawlerek annyira nem jók, mert 8-as erő miatt nem anti tank, a 4+ hit miatt meg nem anti gyalogság (főleg a -1 to hit tud nagyon fájni neki). Egy nagy előnye van, hogy kb. elpusztíthatatlan (legalábbis amekkora tűzerő kell, hogy levigyen egyet nem fogja megérni az ellenfélnek, hogy törődjön vele).

Köszi igazad lehet. Van egy ful DG listem is amiben van 3 drone meg 3 DP de most valahogy a horda ötlete jobban megtetszett.

Egyébként igazad van lecseréltem a castert egy lordra a maradék pontból pedig entopyc cannonra a lángszórókat (meg még pár kultistára) valóban hatékonyabbnak hangzik.

Chromatose írta:
2018. okt. 6. 11:46
Gyors kérdés: a Rubric marinok ileltve a kultusztroopok használhatják a légiójuk traitjét? Azaz a BL Rubricjai megkapják a rapid fire assaultá változtatását advance után?
A kultistvánok mindeképp, elvielg a rubik is, mivel legion:
CHAOS, TZEENTCH, HERETIC ASTARTES, <LEGION>
Can I make a suggestion that doesn't involve violence, or is this the wrong crowd for that?

Vanilla káosz - bárminemű knight, lord of war egység nélkül - jelenleg mennyire van hátul a power ratingben? Elég sok trükkünket kinyírták az elmúlt 2 FAQban és kicsit úgy érzem, hogy ami maradt, az mind valahogy nem túl optimális. A dropp&roll dolgok kb felejtőek (talán még a kamikáze raptorok 3 meltával meg az obli+jumpsorcy+prescience használható in general), ahogy én látom.

Monogod lista külön kategória, azt ne is írd le.
Can I make a suggestion that doesn't involve violence, or is this the wrong crowd for that?

dinnyetm írta:
2018. okt. 19. 13:47
Vanilla káosz - bárminemű knight, lord of war egység nélkül - jelenleg mennyire van hátul a power ratingben? Elég sok trükkünket kinyírták az elmúlt 2 FAQban és kicsit úgy érzem, hogy ami maradt, az mind valahogy nem túl optimális. A dropp&roll dolgok kb felejtőek (talán még a kamikáze raptorok 3 meltával meg az obli+jumpsorcy+prescience használható in general), ahogy én látom.

Monogod lista külön kategória, azt ne is írd le.
ha monogod listákat nem vesszük (akik most elég jól állnak) és csak sima csm akkor eddig is csak kettő volt használható az AL és a BL, ebből AL szívott nagyot de BL még mindig működik (pl. cultist spam Abaddonnal, sőt az új fly szabály miatt most már lehet velük rendesen screenelni is).