Re: Dark eldar/ Drukhari

Blobok (ig, nida, stb) ellen van jó megoldás? Nekem az volt az ötletem, hogy 20 warrior blasterekkel (hogy más ellen is jó legyen), splinter cannonokkal, webway portállal + obsidian rose obsessionnal, hogy a spéci morál strategemmel megtartsam őket (meg azért a +6 lőtáv se rossz), vagy 20 wych, ingben-gatyában, szintén webwayjel. Ezen kívül van más, életképes opció?

Seph írta:
2019. feb. 22. 10:19
Blobok (ig, nida, stb) ellen van jó megoldás? Nekem az volt az ötletem, hogy 20 warrior blasterekkel (hogy más ellen is jó legyen), splinter cannonokkal, webway portállal + obsidian rose obsessionnal, hogy a spéci morál strategemmel megtartsam őket (meg azért a +6 lőtáv se rossz), vagy 20 wych, ingben-gatyában, szintén webwayjel. Ezen kívül van más, életképes opció?
6 talos (macro, chain, haywire) soha semmivel nem volt problemajuk

Ahogy látom, nálad a Talos a gyógyír mindenre. Használsz mást ezen kívül? :)
gyogykagyerek írta:
2019. feb. 24. 11:23
Seph írta:
2019. feb. 22. 10:19
6 talos (macro, chain, haywire) soha semmivel nem volt problemajuk

Pörgessük egy kicsit a topicot. :)

Gyogykagyerek tanácsára elkezdtem tesztelni a Talosokat (meg mellé mást is). Az alábbi listával volt 2 meccsem idáig:

++ Battalion Detachment +5CP (Aeldari - Drukhari) [44 PL, 7CP, 913pts] ++
Alliance of Agony [-1CP]
Detachment Attribute
. Kabal of the Flayed Skull
+ HQ +
Archon [4 PL, 96pts]: Blaster, Huskblade, Phantasm Grenade Launcher
Archon [4 PL, 96pts]: Blaster, Hatred Eternal, Huskblade, Phantasm Grenade Launcher, Warlord (Archon)

+ Troops +
Kabalite Warriors [2 PL, 47pts]
. 3x Kabalite Warrior
. Kabalite Warrior with special weapon: Blaster
. Sybarite: Splinter Rifle
. 3x Kabalite Warrior
. 3x Kabalite Warrior

+ Heavy Support +
Ravager [7 PL, 140pts]: Dark Lance, Dark Lance, Dark Lance
Ravager [7 PL, 140pts]: Dark Lance, Dark Lance, Dark Lance

+ Dedicated Transport +
Venom [4 PL, 75pts]: Splinter Cannon, Splinter Cannon

++ Patrol Detachment (Aeldari - Drukhari) [12 PL, 193pts] ++
Detachment Attribute
. Cult of the Cursed Blade

+ HQ +
Succubus [4 PL, 60pts]: Archite Glaive, Blast Pistol, Grave Lotus (Combat Drug), Painbringer (Combat Drug), Stimm Addict

+ Troops +
Wyches [8 PL, 133pts]: Adrenalight (Combat Drug)
. Hekatrix: Hekatarii blade, Splinter pistol
. 14x Wych
. Wych with Wych Weapon: Shardnet and impaler

++ Spearhead Detachment +1CP (Aeldari - Drukhari) [23 PL, 1CP, 394pts] ++

Detachment Attribute
. Prophets of Flesh

+ HQ +
Haemonculus [5 PL, 76pts]: Diabolical Soothsayer, Electrocorrosive whip, Splinter Pistol
. The Vexator Mask

+ Heavy Support +
Talos [6 PL, 106pts]
. Talos: Chain-Flails, Macro-Scalpel
. . Two Heat lances: 2x Heat lance
Talos [6 PL, 106pts]
Talos [6 PL, 106pts]

++ Total: [79 PL, 8CP, 1,500pts] ++

Mivel csak 3 Talosom van, ezért hoztam csak ennyit. Mindkét meccsemet IG ellen vívtam, két különböző lista ellen, nagyon más eredménnyel.

Az első meccset 2. körös feladással zártam. Az IG játékos kezdett, full cadiai. Volt 4 tank commander (2x battlecanon + lascannon + plasma sponson, 1x exterminator + plasma sponson, 1x punisher + plasma sponson), 1 manticore, gyalogos parancsnokok meg egy valagnyi troop. Ő jól kezdett, én szarul dobtam, a második köröm végére se ravagerem, se talosom nem volt (a blasterek meg a dark lance-ek összes teljesítménye az volt, hogy bevertek 6 woundot a manticorenak, a leman russokkal nem tudtam mit kezdeni) . A wychek voltak az egyedüliek, amik jól muzsikáltak, rohamból megették a conscript osztag nagy részét (30 fős) meg 2 sima gyalogos osztagot, a maradékot meg nem engedték kivonulni. Azt már írtam, hogy szarul dobtam, de annyira, hogy a talosok 4+ invuljaiból talán ha egyet dobtam meg (azt is akkor, amikor már nem volt tétje)...

A második csatát nyertem, bár mission is neked kedvezett, chapter approved 2018-ból azt toltuk, ahol a flyer felülírja az objective securet (ezt sikerült dobni :D ) és én is kezdtem. Talosok most jók voltak, 2 beért és tarolt (egy a manticort verte agyon, egy meg a gyalogságot). Segített az is, hogy csak 3 leman russ volt (1 commanderrel), és a tank commandert is sikerült a második körre kilőni (ezért kapott a warlord archon is blastert meg to wound újradobos warlord traitet), utána már a másik kettővel könnyen elbántam. Az ellenfelem a 3. köre végére feladta, nem volt esélye tartani az objektívákat.

Összességében nagy következtetést még nem vonnék le, volt egy jó, meg egy rossz meccsem. Tanácsokat, ötleteket szívesen fogadok. :) A kabalita magot nem dobnám ki, nagyon szeretem őket, általában jól is muzsikálnak. A wych cult részleg kap erősítést 3 doboz wych meg eg 5 doboz reaver jetbike formájában (3 db jetbike-om már volt, a többi várhatóan holnap érkezik :) ).

Szerk: hazudtam, volt egy 3. csatám is marine ellen, de azt jobb lenne elfelejteni. Az ellenfél rágyúrt a dark elda seregre, nem tudtam vele mihez kezdeni. 2 land raider cruseder, 3 predator (autocannon + lascannon), 2 drenya 2 autocanonnal, 1 vagy 2 razorback twin lasconnal meg egy techmarine hq. Objektívás küldi volt, de nem tudtam foglalni, mert lefedte az összeset. A kezdeményezést átadta nekem, így esélyem se volt utolsó körös foglalásra játszani. Lelőtt mindent, megdobott mindent...

Inkább azt mondanám, hogy hektikusan dobok. Van, amikor minden összejön, van, amikor semmi. A Talosokra azért raktam heat lance-t, mert ha a ravager-ek meghalnak, akkor is lesz némi távolsági tanknyitóm. és talán a rájuk irányuló lövések is jobban eloszlanak.

Seph írta:
2019. jún. 7. 8:47
Inkább azt mondanám, hogy hektikusan dobok. Van, amikor minden összejön, van, amikor semmi. A Talosokra azért raktam heat lance-t, mert ha a ravager-ek meghalnak, akkor is lesz némi távolsági tanknyitóm. és talán a rájuk irányuló lövések is jobban eloszlanak.
Haywire-el jobban jarsz. Heat lance nem rossz, ha 9"-en belul vagy de az meg mar boven eleg ahhoz, hogy cc-ben szetszedd a jarmuveket. Haywire-el meg losz valamire ami messze van aztan beohansz valami kozelit vagy ha minden messze van akkor meg tudsz meg 7"-et mozogni Strtagemmel. Azt hiszem talan meg olcsobbra is jossz ki.

Egy tournamenten orkok ellen 6 haywire-scapel-chain talosszal 2 kor alatt leszedtem tobb, mint 1000 pontnyi orkot. 3. korben az osszes karaktert a warboss es painboy(?) kivetelevel. A maradek 3 talosommal meg koronkent leszedtem egy repulojet meg kb egymilliard gretchint. Na azok aztan idegesitoek. E mellett volt meg 1000 pontnyi modellem a palyan.