Re: Dark eldar/ Drukhari

Cobin írta:
2018. júl. 20. 10:21
Sziasztok,

Gondolkodom, belevágok egy Drukhari seregbe, csak hátrány/előny, hogy több vonalon is mozog. Mire érdemes rámenni. Warriorok Venomba, kis olcsó osztagok, és szétlő mindenkit, vagy Cult osztagok, és közelharcban lekötünk mindenkit/ vagy a Groteszk vonal.

Bár az utolsó a legszimpatikusabb, de annak ellenére, hogy a legszebbek nekem olyan semmilyennek tűnik első olvasásra, illetve a lehetetlen Groteszkek beszerzése is fájó pont (esetleg miből érdemes konvertálni ?).

Nem feltétlen versenyseregnek kellene, mert az már van, de azt sem szeretném, hogy esélytelenként álljak neki egy játéknak.

Érdekelne a seregben tapasztaltabbak hogyan látják, mik az észrevételek.

Köszi,

Groteszk figurák: crypt horror a legáltalánosabb választás konverziós, de nekem Rat Ogrék is vannak. Ha veszel 2 Talost és összerakod a 2 modellt marad elég bitz groteszket gyártani.
Wrack: én káosz félmeztelen figurákat használtam (bloodreaver, kairic Acolytes, ami tetszik). Persze itt is kell konvertálni.

Remélem tudod majd hasznosítani. ;-)

A legolcsobban grotesqueket Warmachines/Hordes Ogrun Warspearbol tudsz csinalni. 5db-ot tudsz venni 10 font korul. Legalabbis en ennyiert vettem oket. Kb 10 perc/db a konvertalas. Eleg nagyok, ugyhogy a talos cuccokbol szinte tokeletesen passzolnak a dolgok, attol fuggoen hol mit vagsz le.
Cult-ot jelenleg a legnehezebb jatszani. Kabal-bol szinte mindegy milyen obsession-t jatszol jo lesz az. Covenbol 2 taktika van altalaban, a prophets of flesh talos-grotesque felallas, vagy a dark creed tantalus/reaper verzio.

Sziasztok!

Nekem ez a 1250 pontos lista jól bevált. 2000 pontra gondolkodom mit kéne vinnem alul van az elképzelés. Valakinek tanács ötlet stb? Köszi.

++ Battalion Detachment +5CP (Aeldari - Craftworlds) [36 PL, 660pts] ++
+ No Force Org Slot +
Craftworld Attribute: Alaitoc: Fieldcraft
+ HQ +
Farseer [6 PL, 110pts]: 2. Doom, 4. Executioner, Shuriken Pistol, Witchblade
Spiritseer [3 PL, 65pts]: 4. Protect/Jinx, Shuriken Pistol
+ Troops +
Guardian Defenders [5 PL, 80pts]: 10x Guardian Defender
Guardian Defenders [5 PL, 95pts]: 10x Guardian Defender
. Guardian Heavy Weapons Platform: Shuriken Cannon
Rangers [3 PL, 60pts]: 5x Ranger
+ Fast Attack +
Shining Spears [14 PL, 250pts]
. 7x Shining Spear: 7x Laser Lance, 7x Twin Shuriken Catapult
. Shining Spear Exarch: Star Lance, Twin Shuriken Catapult
++ Spearhead Detachment +1CP (Aeldari - Drukhari) [34 PL, 590pts] ++
+ No Force Org Slot +
Detachment Attribute: Kabal of the Black Heart
+ HQ +
Archon [4 PL, 76pts]: 3. Tenacious Survivor, Huskblade, Splinter pistol, Warlord (Archon), Writ of the Living Muse
+ Troops +
Kabalite Warriors [4 PL, 59pts]
. 5x Kabalite Warrior
. Kabalite Warrior with special weapon: Blaster
. Sybarite: Splinter Rifle
+ Heavy Support +
Ravager [7 PL, 125pts]: Disintegrator cannon, Disintegrator cannon, Disintegrator cannon
Ravager [7 PL, 125pts]: Disintegrator cannon, Disintegrator cannon, Disintegrator cannon
+ Dedicated Transport +
Raider [5 PL, 80pts]: Disintegrator cannon
++ Total: [70 PL, 1250pts] ++
-------------------------------
++ Battalion Detachment +5CP (Aeldari - Drukhari) [40 PL, 749pts] ++
+ No Force Org Slot +
Alliance of Agony (1 CP)
Detachment Attribute: Kabal of the Black Heart
+ HQ +
Archon [4 PL, 76pts]: Huskblade, Splinter pistol, Warlord (Archon), Writ of the Living Muse
Archon [4 PL, 76pts]: Huskblade, Splinter pistol
+ Troops +
Kabalite Warriors [2 PL, 47pts]
. 3x Kabalite Warrior
. 3x Kabalite Warrior
. 3x Kabalite Warrior
+ Heavy Support +
+ Dedicated Transport +
Raider [5 PL, 81pts]: Disintegrator cannon, Shock Prow
++ Spearhead Detachment +1CP (Aeldari - Drukhari) [28 PL, 457pts] ++
+ No Force Org Slot +
Detachment Attribute: Prophets of Flesh
+ HQ +
Haemonculus [5 PL, 70pts]: Haemonculus tools, Master Artisan, Splinter Pistol
Urien Rakarth [5 PL, 90pts]
+ Heavy Support +
Talos [6 PL, 99pts]
. Talos: Macro-Scalpel, Macro-Scalpel
. . Two Haywire Blasters: 2x Haywire blaster
Talos [6 PL, 99pts]
Talos [6 PL, 99pts]
++ Battalion Detachment +5CP (Aeldari - Craftworlds) [40 PL, 794pts] ++
+ No Force Org Slot +
Craftworld Attribute: Alaitoc: Fieldcraft
+ HQ +
Autarch Skyrunner [6 PL, 125pts]: Banshee Mask, Fusion Gun, Laser Lance, Twin Shuriken Catapult
Farseer [6 PL, 110pts]: 2. Doom, 4. Executioner, Shuriken Pistol, Witchblade
Spiritseer [3 PL, 65pts]: 4. Protect/Jinx, Shuriken Pistol
+ Troops +
Guardian Defenders [5 PL, 95pts]: 10x Guardian Defender
. Guardian Heavy Weapons Platform: Shuriken Cannon
+ Fast Attack +
Shining Spears [14 PL, 279pts]
. 8x Shining Spear: 8x Laser Lance, 8x Twin Shuriken Catapult
. Shining Spear Exarch: Laser Lance, Twin Shuriken Catapult
++ Total: [108 PL, 2000pts] ++

Gondolom verseny a cel. Szerintem a kodex annyira jo, hogy rettenet sok opciod van, olyan nagyon nem nyulhatsz melle. Nekem bevallt a minimum 6, de altalaban 9 talos felallas. Altalaban 9-el nem nagyon tudnak mit kezdeni, ha van mellettuk 3 BH ravager is.

Egy air wing detahchment-nek 3 razorwinggel/ void raven bomber-rel, esetleg a tetszés szerinti kombinációjukkal mennyi értelme van, illetve melyik obsession-nel? Papíron nagyon szép, iszonyú gyors és bármit elér, a tűzerő se rossz, na meg hard to hit, nehéz lelőni. Obession-ből meg szvsz a flayes skull kabal bónusza a legjobb (ignore cover, rapid fire to hit 1 újradobás). Mit gondoltok?

Seph írta:
2019. jan. 30. 10:21
Egy air wing detahchment-nek 3 razorwinggel/ void raven bomber-rel, esetleg a tetszés szerinti kombinációjukkal mennyi értelme van, illetve melyik obsession-nel? Papíron nagyon szép, iszonyú gyors és bármit elér, a tűzerő se rossz, na meg hard to hit, nehéz lelőni. Obession-ből meg szvsz a flayes skull kabal bónusza a legjobb (ignore cover, rapid fire to hit 1 újradobás). Mit gondoltok?
Szoktam hozni igy de altalaban BH-val. A FnP 6+ sokat dob a tulelesukon. rapid ujradobasnak nincs ertelme mert a razorwingen van 1 fegyver ami megkapja, az ignore cover meg nem rossz, de pont a sebessegbol adodoan tudod ugy pozicionalni, hogy amugy se legyen az ellenfelnek fedezekmento. Mondjuk ez nagyban fugg milyen tereptargyakat hasznaltok.

Most hétvégén kipróbáltam wolf ellen, igaz, csak egyet hoztam. így sem rossz, lelőtt egy long fang osztagot ( 3 is volt, osztagonként 4 rakétával), aztán meghalt. Igaz, elvitte a rune priest smite-ját és living lightningját, valamint elvitte a megmaradt két rakétás osztag összes lövését, így esett le. Ahogy látom, a 6+ nem oszt, nem szoroz, de az, hogy a long fangeknek negáltam a fedezékét és 5+ helyett 6+-t dobált, az többet ér.

Változó, hogy mennyi fedezéket adó terep van, de az, hogy egy leman russ nem dob mentőt a blaster/dark lance páros ellen, igazán lélekemelő. :D
gyogykagyerek írta:
2019. jan. 30. 19:53
Seph írta:
Szoktam hozni igy de altalaban BH-val. A FnP 6+ sokat dob a tulelesukon. rapid ujradobasnak nincs ertelme mert a razorwingen van 1 fegyver ami megkapja, az ignore cover meg nem rossz, de pont a sebessegbol adodoan tudod ugy pozicionalni, hogy amugy se legyen az ellenfelnek fedezekmento. Mondjuk ez nagyban fugg milyen tereptargyakat hasznaltok.

Probald ki BH-val a FnP-ert. Hidd el jobban megeri. ;)
Seph írta:
2019. feb. 18. 10:38
Most hétvégén kipróbáltam wolf ellen, igaz, csak egyet hoztam. így sem rossz, lelőtt egy long fang osztagot ( 3 is volt, osztagonként 4 rakétával), aztán meghalt. Igaz, elvitte a rune priest smite-ját és living lightningját, valamint elvitte a megmaradt két rakétás osztag összes lövését, így esett le. Ahogy látom, a 6+ nem oszt, nem szoroz, de az, hogy a long fangeknek negáltam a fedezékét és 5+ helyett 6+-t dobált, az többet ér.

Változó, hogy mennyi fedezéket adó terep van, de az, hogy egy leman russ nem dob mentőt a blaster/dark lance páros ellen, igazán lélekemelő. :D
gyogykagyerek írta:
2019. jan. 30. 19:53
Seph írta: