Re: Imperial Knights

Már bocs, de ha téged a verseny része teljesen hidegen hagy akkor nincs miről beszélnünk (főleg, hogy a knightokat alapvetően nem szereted), mert teljesen más oldalról nézzük egy egység előnyeit/hátrányait és hiába magyarzám miért nem olyan jók az armigerek úgyse fogadnád el. Amúgy ha annyira jók lennének teli lenne velük a versenylisták, de nincsenek.
De ismét, én azt nézem egy egységben versenyszinten mennyire jó, ettől még haveri játékban, "feelinges" csatában persze bármi belefér.

Az armigerek szerintem kifejezetten jok! Foleg a mostani pontert. Az autocannonos foleg, konkretan 2 pradatort fog a hona alatt egy ararert:)! Ha megtamogatod egyes ujradobassal, esetleg stratagemmel akkor meg foleg! Pl ultra seregben 3 ilyen Roby G melett ( egyes hitt ujra) vagy egy nagyjabol ugyanannyiba kerulo Preceptor knightal jok lehetnek... szerintem:). A verseny listak pedig szerintem alakulni fognak itthon eleg sok mar a kevert knight lista, az armigerek pedig tudnak nagyon kellemetlenek lenni. Nem egy Dp-vel kell osszehasonlitani, mert nem arra valo... de meg lehet talalni a helyuket! Foleg hogy a 3 darab mehet ds-be, onnan egy kis uygeskedes es 7es rohamtav, es mehet a lanckarod boldogsag:)

Vagy mondj egybolyan egyseget ami kb 175 pontbol imperium oldalon meg tudja csinalni azt, vagy JOBBAn amit egy armiger vagy az autocannonos baratja. 14et mey, jol lo, jok a stratagemek, a lanckardos jo kozelharcban a lovos fly ellen...12w, 1cp es full pfofilon lo... 5+invu ami lehet 4is ha kell... a haz bonuszokrol nem is beszelve es az ezzel jaro plusz stratagemek...szerintem jok ezek:)

melyikből mondjak, IG? Tank Commander. Custodes? Shield Captain.

ha csak autocannonos egység kell ott egy sima drenya autocannonnal az csak 136 pont. Tény, hogy csak 2-es sebzés de fix 8 lövés és 44 ponttal olcsóbb, plusz 8 wound szóval nem romlik az értéke ha sérül, ráadásul nem kell hozzá külön low spot bármilyen detachba belefér.

Amit sokan elfelejtenek, hogy bár papíron jól néz ki egy armiger, mivel low csak 3 detachban tudod összesen hozni (super heavy, super heavy aux és supreme command) ami vagy 0 cp, vagy 1 cp. (super heavy-ben 3 cp ha van nagy knight is de akkor már más listáról beszélünk).

Autocannonos drenyat nem hozol versenyre mert a codexben nincs twin autocannon csak indexben, es hat csak a codex szamit... a tank commandert meg nem igazan hozol egy darabot csak ugy, vagy harmat csak zgy ha nincs mellette meg egy rakat mas tank. Szoval ez a pelda se jo.

Igaz, de a kollega irta a versenyt, azert hoztam peldanak. Ha jol tudom itthon pl a HTC versenyein is csak a codex jatszik, ha van persze, illetve az ETC-n is a codex szamit... de ebben nem vagyok 100%ig biztos. De amugy jah a twin autocannonos drenya nagyon jo, csak kellene modell hozza mert kb. szinte lehetetlen itthon jobbos-balos fegyvert talalni:))

Na de amugy nem azt mondom hogy ez a vilag legjobb unitja, hanem azt hogy ennyi pontert ezekkel a kepessegekkel, megfelelo hazzal, es stratagemekkel tudnak nagyon jok lenni. Arrol nem is beszelve, hogy mivel low, igy barmelyik imperium sereg melle jol johetnek... az en marinejaim melle pl kifejezetten uditoleg hatnak az asztalon

Ez nem teljesen igaz, ha így lenne akkor senki nem játszhatna orkokkal, mert nincs codex-ük még :) Itthon azért nem engedélyezett sok helyen az autocannon, mert forgeworld-ös (ott lehet venni balost meg jobbost is sima drenyának is meg van külön contemptornak is). Amelyik versenyek azok engedélyezve vannak ott lehet hozni Mortis drenyaként.

Amúgy észrevettem, hogy a Shield Captain-ra nem írtál semmit, hogy annál miért lenne jobb választás ;)

Viszont ha esetleg úgy is tűnik, hogy én személy szerint nem szeretem az armigereket, nem igaz. A másik posztolóval ellentétben (aki bevallottan nem szereti a Knightokat) nekem maga a figura nagyon is bejön. Tökre tetszik ahogy kinéz (najó az autocannonos azzal a kis kör pajzsal annyira nem, azt valszeg kitbasholnám, de a mini lánckardos ütős) és ha működne asztalon akkor mindenképp hoznám is. Szóval én sajnálom a legjobban, hogy egyelőre nem úgy tűnik, hogy versenyképes.