Re: Imperial Knights

Ha valakinek nincs codexe az nyilvan index alapjan jatszik, de ha van akkor meg nem jatszik az index, azt hittem ez egyertelmu:). Amugy hogy mennyire jok a kicsik verseny asztalon majd elvalik, lemegy nehany nagy verseny es kiforrja magat...

Shield captain: olyat en meg nem lattam hogy valaki hoz 3 darab captaint a motorosok nelkul, csak ugy, olyat viszont igen hogy 3 armigert a sereg melle. megint az almat a kortevel esete...

Az armigerek ennyi pontert (eredetileg 240vt a lanckardos) szerintem megeri, gunline sereg kiegeszitesekent vagy nagy knightok melle. Egy sereg ami full ilyenekbol all.... hat kihizhato es lehet nem is lenne szar de biztos nem jatszanam:).

Delon0414 írta:
2018. júl. 4. 15:48
Illetve meg egyszer! Nem az a gond hogy forge wordos a fegyver hanem az hogy a codexben nincs benne, igy pl htc versenyre nem lehet hozni. Igy ha lenne is olyan fegyverem akkor sem hozhatnam de nenem a gyartoja miatt
akkor még egyszer utoljára hátha így már érthető lesz, az imperial armour force of adeptus astertes index-ben lévő egységeknek nincsen codex verziója (ugye akinek nincs codex-e az index szerint játszik, ahogy te is írtad) tehát ahol lehet forgeworld egységeket hozni (HTC versenyeken nem) ott csak forgeworld index statok vannak és abban van a egy drenya mortis néven, ami hozható ott ahol van forgeworld engedélyezve és annak lehet twin autocannonja.

pár aktuális lista London GT-ről shield captain-okkal bikerek nélkül (imperial soup listák - természetesen mind más listából van kiszedve és csak a vonatkozó rész)

"Patrol detachment, adeptus custodes [614pts] +0 CP
HQ1: shield captain on dawneagle jetbike (150), hurricane bolter (10), interceptor lance (0), misercordia (4) - [164]
HQ2: shield captain on dawneagle jetbike (150), hurricane bolter (10), interceptor lance (0), misercordia (4) - [164]
Troops1 5x custodian guard (200), 3x guardian spear (36) 3x misercordia (12), 2x sentinel blade (18), 2x storm shield (20) - [286]"
--
"Auxiliary Support Detachment [160] -1CP
Shield Captain on Dawneagle Jet Bike [150] -Hurricane Bolter - [10] Auric Aquilas - [160] "
--
"SUPREME COMMAND DETACHMENT Adeptus Custodes
HQ1: Shield Captain on Dawneagle Jetbike (150), Interceptor Lance (0), Salvo Launcher (25) [175] [Relic] [WARLORD]
HQ2: Shield Captain on Dawneagle Jetbike (150), Interceptor Lance (0), Hurricane Bolter (10) [160] [Relic]
HQ3: Shield Captain on Dawneagle Jetbike (150), Interceptor Lance (0), Hurricane Bolter (10) [160]
TOTAL: 495"
--

listázhatnám ezeket vég nélkül de gondolom átjött így is, hogy létezik az az opció, hogy nincs mellette motoros, nem is egy és így is versenyképes. :)
A hozzászólást 2018 alkalommal szerkesztették, utoljára koviubi 1-kor.

Szerintem hagyjuk. Nekem tetszik az júnit, nincs elszállva, jó statokkal rendelkzik. Knightra rá kell készülni, ez meg kb maulerfiend árkategória/statline.
Van fílingje a knight seregnek is, csak akkor szóljanak előre, hogy mindenki vegye át a hivatalból kiutalt lascannont a bolter helyett.

ontopic: van káosz armiger, örülünk!
Can I make a suggestion that doesn't involve violence, or is this the wrong crowd for that?

Viszont fontos kérdés, mivel díszitsem fel a knightokat (sasok vagy koponyák) és milyenre fessem. :)

Imperium oldalról a hawkshroud tűnik jónak, viszont a sárga nem az én színem. Meg ott van a ellenfél arcában kezdő knight stratagem a Sally Forth! Plusz a overwatch heroic intervention stratagem is.

Admech oldalról egyrészt ott a castellan relic plasma ami eléggé erős másrészt ott a raven ami futkosós knightokkal gusztustalan, meg ugye a 2 cp-ért minden 1-es dobást újradobó stratagem egy knightnak adott fázisban és ebben benne van tényleg minden: támadások száma, hit, wound, damage. Ez ugye egy túltölött plasma-val eléggé megrázó élmény tud lenni az ellenfélnek :)

De a vörösért se vagyok annyira oda - pontosabban odalennék, csak túlságosan khorne nekem a csupa vörös egység.

Szóval ott vagyok ahol a part szakasz (de egyelőre a admech oldal tűnik jobbnak). a knightok meg csak várnak, várakoznak a festésre...
A hozzászólást 2018 alkalommal szerkesztették, utoljára koviubi 1-kor.

koviubi írta:
2018. júl. 4. 20:49
Viszont fontos kérdés, mivel díszitsem fel a knightokat (sasok vagy koponyák) és milyenre fessem. :)

Imperium oldalról a hawkshroud tűnik jónak, viszont a sárga nem az én színem. Meg ott van a ellenfél arcában kezdő knight stratagem a Sally Forth! Plusz a overwatch heroic intervention stratagem is.

Admech oldalról egyrészt ott a castellan relic plasma ami eléggé erős másrészt ott a raven ami futkosós knightokkal gusztustalan, meg ugye a 2 cp-ért minden 1-es dobást újradobó stratagem egy knightnak adott fázisban és ebben benne van tényleg minden: támadások száma, hit, wound, damage. Ez ugye egy túltölött plasma-val eléggé megrázó élmény tud lenni az ellenfélnek :)

De a vörösért se vagyok annyira oda - pontosabban odalennék, csak túlságosan khorne nekem a csupa vörös egység.

Szóval ott vagyok ahol a part szakasz (de egyelőre a admech oldal tűnik jobbnak). a knightok meg csak várnak, várakoznak a festésre...
Én saját házat csináltam, mert a "Your Dudes" híve vagyok. :) Az első lovag festése előtt rájöttem, hogy lilát egyáltalán nem festettem még, úgy hogy ez lett a fő színűk, a páncélzat peremét pedig aranyra kentem. Már megszoktam az "Ezek Emperor's Children lovagok?" kérdést. :D A sereg sztoriján még a kódex előtt kezdtem el dolgozni. Kitaláltam egy nevet, meg eldöntöttem, hogy a ház az Istencsászárhoz hű és nem az Omnissiáshoz. A sztori maradéka az egyik rendszeres ellenfelem segítségével alakult ki: sokat játszom renandant káosz démonjai ellen, úgy hogy belevittem a történetbe a Sosemszülöttek utálatát is.

A kódex óta a saját ház előnye az, hogy több tradíciót is ki tudtam próbálni.

Eddig Griffith és Hawkshroud-ként játszottam a lovagokkal, mindkettő tetszett. A mai meccsemben a Hawkshroud tradíciót használtam és jól esett, hogy nem kellett aggódnom a bejövő sebzés miatt. A Staunch Allies stratagemet nem próbáltam, de hasznosnak tűnik az is! Jelenleg kicsit ez a ház felé húzok, de még lehet kipróbálok mást is. Idővel mindenképp meg akarok állapodni az egyik tradíciónál, de még friss a kódex. :)
Tesseria
Facebook: https://www.facebook.com/tesseriawargaming/
Instagram: https://www.instagram.com/tesseriagram/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UClaiPJ ... z8LkyiLcgQ

Mumblez írta:
2018. júl. 4. 21:04
Én saját házat csináltam, mert a "Your Dudes" híve vagyok. :) Az első lovag festése előtt rájöttem, hogy lilát egyáltalán nem festettem még, úgy hogy ez lett a fő színűk, a páncélzat peremét pedig aranyra kentem. Már megszoktam az "Ezek Emperor's Children lovagok?" kérdést. :D A sereg sztoriján még a kódex előtt kezdtem el dolgozni. Kitaláltam egy nevet, meg eldöntöttem, hogy a ház az Istencsászárhoz hű és nem az Omnissiáshoz. A sztori maradéka az egyik rendszeres ellenfelem segítségével alakult ki: sokat játszom renandant káosz démonjai ellen, úgy hogy belevittem a történetbe a Sosemszülöttek utálatát is.

A kódex óta a saját ház előnye az, hogy több tradíciót is ki tudtam próbálni.

Eddig Griffith és Hawkshroud-ként játszottam a lovagokkal, mindkettő tetszett. A mai meccsemben a Hawkshroud tradíciót használtam és jól esett, hogy nem kellett aggódnom a bejövő sebzés miatt. A Staunch Allies stratagemet nem próbáltam, de hasznosnak tűnik az is! Jelenleg kicsit ez a ház felé húzok, de még lehet kipróbálok mást is. Idővel mindenképp meg akarok állapodni az egyik tradíciónál, de még friss a kódex. :)
Az oké, hogy esetleg saját ház, de ha már van sok szép transfer sheet használni kéne őket, ahhoz meg ha nem csak üres sasokat meg koponyákat akarok feltenni valamelyiknél meg kell állapodni.

Amúgy nekem a Canis Rex festése jön be (csak a metal \,,/ :D) csak nem arany peremmel, hanem bronzzal, szóval valszeg az lesz, hogy alap panelek ezüst belső, bronz széllel, vállapok, vádivédők meg fehér/vörös vagy fehér/fekete. Ha nagyon unatkozok esetleg sakkminta :D