Re: Általános Kérdések

Igen én is erre gondoltam. Az ott kapható matt médiumból annyit keverek magamnak ami életem végéig elég lesz. Kezdő vagyok, nem kifejezetten tehetséges és bemosó, festék higításra glaze-hez nekem bejönnek. Ha majd elég figura lesz a kezemben, biztos nem fog kelleni, de most még segítség.

MAXXxxx írta:
2018. júl. 17. 19:27
Lahmian Medium = barmely mas matt medium.

Ugyanakkor ha megtanulod kezelni az ecsetet, akkor barmely medium (kiveve AB-nal az eltomodes ellen a Flow-Aid) folos. minden megoldhato vizzel es meg csak sokkal nem is rosszabb.
Ez érdekes.
Mikor arról írtam, hogy én így oldom meg a párolgás miatti "medium" veszteséget, lehúztál, hogy az a legrosszabb megoldás. Mert hogy van benne valami anyag, ami kell a festéktapadáshoz, stb.
Nem vitatkoztam, én semmilyen minőségbeli változást nem észleltem még. Persze nyilván jobb lenne az eredeti anyag.
A régi (90-es évekbeli) tönkremehetetlen GW festékekben is volt valami anyag (bírom a szagát :D ) csak az persze nem párolgott el...
Ez nem szemrehányás akart lenni, csak akkor most mi van?
40K Adeptus Titanicus
40K Space Hulk
Blood Bowl
X-Wing Miniatures
Star Wars Armada

Az ólom árthat a festéknek?
Beszereztem horgászboltból kicsi ólom "bogyókat", hogy a festékes üvegcsékbe tegyem, felrázandó majd vele a festékeket.
Nem rozsdásodik az oké, de nem is színezheti el bármi módon a festéket?

Kis, rozsdamentes csapágygolyókat használtam, de mondták, hogy annak csak a külseje van bevonva, és ha az megsérül, kopik, akkor bizony rozsdásodni fog.. Ezért kiszedtem azokat a festékekből, de még nem merem helyettük az ólmot használni (nem nyalogatom az ecsetet, szóval mérgezés nem valószínű).
40K Adeptus Titanicus
40K Space Hulk
Blood Bowl
X-Wing Miniatures
Star Wars Armada

MAXXxxx írta:
2018. aug. 15. 22:54
JuronValor írta:
2018. aug. 15. 22:31
Az ólom árthat a festéknek?
haat elvileg nem, de ha van modod ra, hogy tomor keramia golyokat szerezz be, akkor az biztosabb/jobb.
+ sokan kedvelik a hematit gyongyoket (nehez, nem korrodal)
Jó ötlet, köszi! Utánanézek!
40K Adeptus Titanicus
40K Space Hulk
Blood Bowl
X-Wing Miniatures
Star Wars Armada