Re: Kezdő lépések

MAXXxxx írta:
2018. szept. 4. 10:47
BecX írta:
2018. szept. 4. 10:29
Postázol belőle haza egy szettet (ami méreteket amúgy Te is használnál)? :)
addig nem, mig par figurat ki nem festek vele.
Kivancsi vagyok mennyire lesz tartos a hegye/milyen lesz hasznalni apro reszleteknel.

ees ha minden jol megy addigra GD is lesz, ugyhogy posta helyett lehet hozni parat szemelyesen.
Nos tovabb tudtam tesztelni. Az eredmeny: Jo alternativa WnN es tarsai helyett. A visekledese kb azonos, nekem bejott.
Az egyetlen hatrany, hogy mar most van elallo szorszal, szoval ugy tunik kevesbe tartos (igazabol 1 szal osszesen, a tobb tovabbra is tokeletesen a hegyben vegzodik, es kimosas utan az a szal is a helyen van, de akkor is...)

Bar elerheto email-en (valahol megvan a nevjegykartya), de szvsz nem keresem, ugyis jon a karacsonyi vasar idoszak, ahol jo esellyel ott lesz.

GD... nos meg mindig nem lattam hirt, hogy mikor lesz --> utazast nem tudom leszervezni --> 99%, hogy iden sem leszek --> szemelyes atadasbol nem lesz semmi.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. nov. 5. 19:56
GD... nos meg mindig nem lattam hirt, hogy mikor lesz --> utazast nem tudom leszervezni --> 99%, hogy iden sem leszek --> szemelyes atadasbol nem lesz semmi.
A Games Day jövőre lesz megtartva, jó esetben január/február, lásd a szervezők Fb üzenetét:
Sok utánajárás után sajnos el kell toljuk a Games Day Budapest-et 2019 januárra/februárra.

Ennek az az oka, hogy a helyszínnel kapcsolatban több változás is történt, ami így lassítja a szervezés munkálatait.

Folyamatosan dolgozunk az ügyön, hogy a Games Day Budapest újra fix, fenntartható és minőségi helyen legyen. Ugyan így dolgozunk azon is, hogy a továbbiakban akár 1 évre előre is mindenki tudja a Games Day időpontjait.

Reményeink szerint hamarosan jelentkezünk a részletekkel.

Kitartásotokat, megértéseteket és türelmeteket köszönjük!
--------
BecX

BecX írta:
2018. nov. 5. 22:00
A Games Day jövőre lesz megtartva, jó esetben január/február, lásd a szervezők Fb üzenetét:
igen azt lattam.
Csak nem mindegy, hogy pl jan 13 (munka miatt eselytelen ilyen hamar Mo-ra visszarepulni) vagy feb (ekkora mar biztos tudok hosszu hetveget szervezni).
Ahogy az sem, hogy most tudom meg (es emiatt Lufthansa 'csak' 90k Ft) vagy pl. GD elott 1 hettel (amikor inkabb 120-150k Ft)
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

MAXXxxx írta:
2018. nov. 5. 22:05
igen azt lattam.
Csak nem mindegy, hogy pl jan 13 (munka miatt eselytelen ilyen hamar Mo-ra visszarepulni) vagy feb (ekkora mar biztos tudok hosszu hetveget szervezni).
Ahogy az sem, hogy most tudom meg (es emiatt Lufthansa 'csak' 90k Ft) vagy pl. GD elott 1 hettel (amikor inkabb 120-150k Ft)
Ha engem kérdezel, nem a jan. 13-i hétvégén lesz. Ha decemberben bejelentik, akkor is leghamarabb februárban, de a dolgok jelenlegi állása szerint simán elképzelhetőnek tartok egy március-áprilist... Szerintem nyugodtan lehetne hívni GD'19-nek.
--------
BecX

MAXXxxx írta:
2018. nov. 5. 22:05
BecX írta:
2018. nov. 5. 22:00
igen azt lattam.
Fapados? Gondolom olyanok is mennek Németekhez. 90kért már sokkal messzebbre lehet menni.

Zsolt írta:
2018. nov. 6. 9:28
Fapados? Gondolom olyanok is mennek Németekhez. 90kért már sokkal messzebbre lehet menni.
legkozelebbi Bp-re meno fapados Munchen vagy Berlin, mindketto kb 4-500km tolem, azaz eloszor oda kellene menni vonattal. Ami kb 50k + extra 4-5 ora utazas.
Vicces, de fapados meg dragabb, mint a LH, ha nem az adott 2 varosban vagy eppen.
Arrol nem is beszelve, hogy mennyire maceras fapadoson cipelni a modelleket, amikor 1cm kilogo taska miatt mar problemazas / extra csomagfizetes.

De igazabol nem az ar a legproblemasabb, hanem a leszervezes, hogy idoben be tudjam jelenteni, hogy mikor veszek ki szabadnapot.
Tavalyi is emiatt volt kuka. Hetvegen visszajottem, hetfon munka kezdodott, penteket+kov hetfot mar el kellett volna kerni GD miatt.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Ebben a mostani videóban a figurák összeragasztását és festését megelőző előkészítés - a sorjázás, csiszolás, marás - fogásairól, és elhallgatott titkairól lesz szó.

Terepasztal Lovagjainak Klubja
-
Közösség: https://www.facebook.com/groups/tlk.klub
Média: https://www.youtube.com/channel/UCk5HKP ... 2yT_zAZXlw
-
1117 Budapest, Bogdánfy út 8/C. hátsó bejárat, pinceklub.
Klubnap: minden csütörtök este

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt tervezgettem, hogy belekezdek a hobbiba. Elsősorban társasjátékok figuráit szeretném kifesteni. Nagyjából minden kérdésemre megkaptam a választ még a régi fórumon. Viszont akkor mégsem vágtam bele. Az, hogy milyen eszközökre lesz szükségem megvan. Festékek kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni.

Amiket tervezek kifesteni:

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth
Nemesis
Mice and Mystics
Fallout
Arcadia Quest
Mansions of Madness

Ilyesmi lenne a cél:

Videó alapján össze is tudom szedni, miket használ.
Viszont szeretnék egy kezdőkészletet beszerezni. Elsősorban Vallejo festékekben gondolkozok. Plusz, alapozók, lakkok, meg ami kellhet még.
Tudnátok írni egy listát, mit is rendeljek meg elsőre? Segítségeteket előre is köszönöm.

haat attol fugg mennyire szeretsz szineket keverni.

1. nagyon: Schminke PRIMAcryl -bol feher, fekete, sarga, voros,kek es kesz ezekbol minden kikeverheto.
Elony, hogy relativ olcso, hisz csak 5 szint kell venni, hatranya, hogy megorulsz, mire teljes tarsasokat kifestesz

2. modjaval: 1 voros (pl VGC bloody red, VMA ferrari red, stb), 1 kek, 1 zold, 1 sarga, 1 borszin, 2 barna, 1 fekete, 1 feher, 1 femszin
elony, hogy keves szin, de hasznalhato es tul sokat keverni sem kell, hatrany, hogy azert meg mindig mindent keverni kell

3. kevesbe: megnezed amit festeni szeretnel es minden szinbol 2-3-at veszel. Pl bornel ha VGC: dark flesh, elf flesh, dwarven flesh
elony, hogy ezzel mindent ki lehet festeni akar keveres nelkul is, hatrany, hogy kb 30-40 tubus festek, ami... hmm 25-35000Ft?

4. egyaltalan nem: ld 3, de szinenkent 4-5 arnyalatot veszel
abszolut mindenhez van szined, cserebe egy hasznalt auto ara mindet megvenni, raadasul festes kozben jossz ra, hogy kb felere semmi szukseged.
Festesek (kepek)

Seregek (lista)